اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

نمایندگان ۲۱ کشور در مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان اسلام رقابت می کنند

نمایندگان ۲۱ کشور در مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان جهان اسلام رقابت می کنند

معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: در ششمین دوره مسابقات قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام ۳۱ دانش آموز از ۲۱ کشور در مسابقات قرائت و حفظ رقابت می کنند .

 سه شنبه 20 فروردین 1398   257  0      

به گزارش ستاد خبری سی وششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم صبح امروز نشست خبری ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان جهان با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و محمدرضا مسیب زاده مدیر کل قرآن، عترت و نماز برگزار شد.
علیرضا کاظمی با اشاره به اینکه مسابقات قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام دارای ابعاد متنوعی است، گفت: در این مسابقات دانش آموزان با چهره‌های مختلف قرآنی آشنا می‌شود و الگوهای متفاوتی را در خلال مسابقات مشاهده خواهند کرد. شعار این دوره مسابقات نیز «یک کتاب، یک امت» است. این شعاری حدت بخش است و هدفش پرهیز از خشونت در سطح جامعه اسلامی است.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ادامه بیان کرد: ۱۰۵ نفر از ۳۱ کشور جهان در این مسابقات و در مرحله مقدماتی که به طور مجازی بود، شرکت کردند و در مرحله نیمه نهایی ۲۱ کشور و ۳۱ دانش آموز در مسابقات قرائت و حفظ شرکت کردند. در بخش نیمه نهایی این مسابقات ۱۱ دختر و ۱۱ پسر در بخش حفظ و ۹ دختر در بخش قرائت رقابت می‌کنند اما در رشته قرائت تعداد دختران به حدنصاب نرسید.
کاظمی همچنین بیان کرد: انقلاب ما انقلاب قرآنی بود و قرآن به عنوان کتاب انسان‌ساز در تشکیل حکومت ما نقش تأثیرگذاری داشته است بنابراین وظیفه ماست که قرآن، عترت و نماز را به عنوان یکی از بهترین فعالیت‌ها دنبال کنیم. این مسابقات پشتوانه چند میلیونی دارد به طور مثال در کشور ما حدود ۷ میلیون نفر در این مسابقات شرکت کردند. در این مسابقات از هر مدرسه در کشور یک نفر به منطقه و از هر منطقه یک نفر برای مسابقات انتخاب شد که درنهایت به مسابقات بین‌المللی راه یافتند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در زمینه آماده‌سازی مسابقات گفت: ما از تمام کمک‌های شورای عالی قرآن بهره گرفته‌ایم و امیدواریم دانش‌آموزان کشور ما همچون موفقیت خود در سایر رشته‌ها به رتبه‌های عالی برسند. ما از شهریور ۱۰ کمیته تشکیل داده‌ایم که کمیته اطلاع‌رسانی، حراست، فوق برنامه، تشریفات و … در آن زحمات بسیاری کشیده‌اند.
کاظمی بیان کرد: از امروز میهمانان در حال ورود به کشور هستند و از امشب قرعه‌کشی‌ها انجام خواهد شد؛ روز چهارشنبه ۲۱ فروردین افتتاحیه مراسم و اختتامیه آن در ۲۵ فروردین برگزار خواهد شد. دوشنبه قرار است دیدار مقام معظم رهبری نصیب شرکت‌کنندگان شود و این فرصت ارزشمند تربیتی است که امیدواریم زمینه حضور دیگر دانش‌آموزان در این مسابقات فراهم شود.
مسیب زاده هم در این نشست گفت : بر اساس مصوبه ستاد عالی مسابقات آموزش و پرورش و دبیرخانه مسابقات دائمی دانش آموزان هر دو سال یکبار برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: بزرگترین المپیاد قرآنی از امروز رسماً با مراسم مقدماتی دانش آموزان شرکت کننده برگزار می‌شود و برگزاری مسابقات در مصلای امام خمینی (ره) خواهد بود. بیش از ۱۰ هزار نفر از دانش آموزان از این مسابقات دیدن می‌کنند.
مدیر کل قرآن وعتر ت وزارت آموزش وپرورش ادامه داد: آموزش و پرورش مسابقات را هدف نمی‌بیند و غرض ایجاد روحیه رفاقت و برابری است، از ۱۹ تا ۲۱ فروردین مسابقات در ۲ نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.
امیرحسین رحمتی در بخش قرائت پسران، علی فیضی حافظ کل قرآن در بخش حفظ و زینب امین پور از نمایندگان حفظ دانش آموزان دختر این دوره از مسابقات بین المللی قرآن هستند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر