اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بهترین راه برای شناساندن فرهنگ قرآنی کشورمان است

برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بهترین راه برای شناساندن فرهنگ قرآنی کشورمان است

جعفر دهقان بازیگر سینما و تلویزیون گفت: مردم ما عاشق داستان های قرآنی هستند و وقتی که چنین قصه هایی با هنر فیلم، تلفیق می شوند، ماندگاری بیشتری برایشان به ارمغان دارد.

 پنج شنبه 22 فروردین 1398   176  0      

جعفر دهقان، بازيگر سریال «مردان آنجلس» در گفت و گو با ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با بیان اینکه فیلم های قرآنی که در طول سالیان گذشته تولید و از تلویزیون و سینما پخش شده، برای اکثر مردم کشورمان به صورت خاطره ای شیرین باقی مانده است، گفت: خودم علاقه خاصی به بازی و ایفای نقش در فیلم های قرآن دارم و یقینا حضور در ساخت چنین فیلم هایی، برایم معنوی و خاص بوده است، مثل سریال تلویزیونی مردان آنجلس و یوسف پیامبر علیه السلام که در ذهن مردم کشورمان باقی مانده است .

وی ادامه داد: داستان ها و قصه های قرآنی آن قدر جذاب و شیرین هستند که تبدیل آن به فیلم و سریال، برای مخاطبان ارزشمند است و آنان را پای تلویزیون نگه می دارد، چرا که مردم ما عاشق داستان های قرآنی هستند و وقتی که چنین قصه هایی با هنر فیلم، تلفیق می شوند، ماندگاری بیشتری برایشان به ارمغان دارد، تا حدی که مشاهده تکرار فیلم های قرآنی هم برایشان شیرین و جذاب است .

دهقان با اشاره به اینکه قرآن کریم، کتاب مشترک تمام مسلمانان جهان است و همه امت اسلامی را به وحدت و خداپرستی دعوت کرده است، گفت: عظمت قرآن کریم آنقدر بالاست که حتی دانشمندان غیرمسلمان هم سالها به تحقیق و پژوهش در خصوص مفاهیم قرآن کریم می پردازند، چرا که می دانند خداوند در چنین کتاب الهی که معجزه پیامبراکرم(ص) است، جدا از مفاهیم معنوی و اسلامی، مفاهیم علمی هم دارد که می تواند به پژوهش های آنان کمک زیادی کند .

بازیگر سریال تلویزیونی یوسف پیامبرعلیه السلام در ادامه افزود: هر چقدر که بتوانیم این کتاب الهی را به نسل های امروزی بشناسانیم و باعث انس بیشتری میان جوانان و قرآن کریم شویم، یقینا آینده بهتری در کشورمان خواهیم داشت چرا که قرآن کریم کتاب هدایت است و عمل به آن باعث موفقیت می شود .

وی در پایان با بیان اینکه برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم، یکی از بهترین روش ها برای شناساندن فرهنگ معنوی و قرآنی کشورمان است، گفت: کشورهای اسلامی با حضور در مسابقات قرآن کریم که در کشورمان برگزار می شود، با استعدادهای قرآنی کشورمان بیشتر آشنا می شوند .

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر