اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آلبوم 35سال مسابقات قرآن رونمایی می‌شود/ تدوین کتاب «چهل سال مسابقات قرآن» در آینده نزدیک

آلبوم 35سال مسابقات قرآن رونمایی می‌شود/ تدوین کتاب «چهل سال مسابقات قرآن» در آینده نزدیک

رئیس ستاد برگزاری سی و ششمن دوره مسابقات بین المللی قرآن در نشست صمیمی مسئولان ادوار برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از رونمایی آلبوم 35سال مسابقات قرآن خبر داد.

 پنج شنبه 22 فروردین 1398   172  0      

به گزارش ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، همزمان با دومین روز از برگزاری این دوره از مسابقات، نشست صمیمی مسئولان ادوار برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلی بزرگ تهران برگزار شد.

حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در این نشست با اشاره به اینکه کتاب «چهل سال مسابقات قرآن» در حال تدوین است، اظهار کرد: در تدوین کتاب چهل سال مسابقات قرآن از ظرفیت اساتید و روسای اسبق برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بهره گیری می‌شود.

وی با بیان اینکه برای هر تغییر در مسابقات بین المللی قرآن کریم ده‌ها ساعت کار کارشناسی صورت گرفته است، افزود: امیدواریم در پایان این دوره از مسابقات آلبوم 35سال مسابقات قرآن رونمایی شود.

رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بیان کرد: در برگزاری نشست صمیمی با روسای اسبق مسابقات بین المللی قرآن کریم به دنبال بهره گیری از تجربیات مدیران گذشته این رویداد بزرگ هستیم.

 

عباس سلیمی مشاور قرآنی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این نشست بیان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در حسرت 10 دقیقه تلاوت فاخر و زیبا بودیم اما اکنون به برکت انقلاب اسلامی شاهد مسابقات قرآن در سطح بین المللی هستیم.

وی افزود: به برکت جمهوری اسلامی ایران رسانه‌هایی داریم که 24 ساعته در حال پخش برنامه های قرآنی هستند.

این مجری و کارشناس قرآنی با بیان اینکه حمایت‌های بی‌دریغ مسئولان نظام مخصوصا مقام معظم رهبری موجب گسترش مسابقات بین المللی قرآن در کشور شده است، تصریح کرد: باید قدردان و قدرشناس مسئولان برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم گذشته باشیم.

وی با بیان اینکه همدلی و اتحاد برادران مسلمان موجب پیشرفت کشورهای اسلامی می شود، خاطرنشان کرد: دعوت مردم به سمت زندگی قرآنی می‌تواند یکی از دستاوردهای برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم باشد.

 

حجت‌الاسلام گیوی از روسای اسبق برگزار کننده مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ضمن قدردانی از مسئولان برگزاری این نشست صمیمی، اظهار کرد: ادامه روند برگزاری جلسات هم‌اندیشی روسای سابق برگزار کننده مسابقات بین المللی قرآن کریم موجب بهتر برگزار شدن مسابقات می شود.

وی بیان کرد: یک قرآن و یک قبله داریم و باید بیاییم همه کشورهای مسلمان کنار یکدیگر به فکر نزدیکی مسلمانان جهان باشیم.

 

حجت الاسلام قبادی هم از روسای اسبق برگزار کننده مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه باید یک بازبینی دقیقی نسبت به دوره‌های گذشته داشته باشیم، افزود: بهترین بازبینی از برگزاری مسابقات می‌تواند همین نشست‌های هماهنگی با حضور مدیران اسبق باشد.

وی بر مستندسازی روند برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم و گرداوری تجربیات مدیران گذشته تاکید کرد.

 

رحیمی‌نژاد از روسای اسبق برگزار کننده مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در این نشست بر برگزاری کلاس‌های آموزشی در حاشیه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم تاکید کرد و خواستار بهره گیری از ظرفیت استانهای برخوردار در برگزاری اینگونه مسابقات شد.

 

ولی یاراحمدی از روسای اسبق برگزار کننده مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نیز در این جلسه با بیان اینکه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم افتخار جمهوری اسلامی ایران است، افزود: در برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم شاهد توجه ویژه مقام معظم رهبری هستیم.

وی با بیان اینکه در گذشته حضور در مراسم حسینیه ارشاد برای شرکت در مسابقات بین المللی قرآن کریم بسیار با ارزش بود، اظهار کرد: توجه به دانش پیشکسوتان وظیفه است تا اینگونه برنامه‌ها همه ساله با کیفیت بیشتری برگزار شود.

یاراحمدی با بیان اینکه رویداد بین المللی قرآن کریم باید موج فرهنگی در کشور ایجاد کند، گفت: این مسابقات یک بهانه برای دور هم نشستن مسلمانان جهان و قرآنیان است.

 

حجت‌الاسلام احمد شرفخانی معاون سابق فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه هم با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم فضای معنوی قرآنی در جامعه ایجاد کنیم، افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر توجه هرچه بیشتر به مفاهیم و ارزش های قرآنی است.

وی گفت: برای سال‌های بعد باید به دنبال مفاهیم قرآنی در مسابقات بین المللی قرآن کریم باشیم.

 

رضایار قائم‌مقام اسبق سازمان اوقاف و امور خیریه هم با اشاره به اینکه مسابقات بین المللی قرآن کریم در ابعاد کمی و کیفی توسعه خوبی داشته است، اظهار کرد: در برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم تاکنون از ظرفیت عظیم امامزادگان استفاده نشده است و باید تلاش شود از این ظرفیت ها بهره گیری کنیم.

 

حجت‌الاسلام موسوی متقی مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه و از مسئولان پیشین برگزار کننده مسابقات بین المللی قرآن کریم نیز در این نشست با بیان اینکه مسابقات بین المللی جهت دهنده فعالیت های قرآنی کشور است، افزود: در برگزاری این دوره از مسابقات باید از ظرفیت حضور سران قوا استفاده کرد.

وی بیان کرد: مسابقات بین المللی قرآن کریم در سالهای اخیر اوج گرفته و محتوا محور شده است که نقاط قوت زیادی دارد.

حجت‌الاسلام نظری یکی دیگر از مسئولان پیشین برگزار کننده مسابقات بین المللی قرآن کریم نیز در این نشست با بیان اینکه برگزاری مسابقات شکل تکراری به خود گرفته است، افزود: مسابقات بین المللی قرآن باید در سیر تحولات فرهنگی و اجتماعی جامعه دچار تحول و دگرگونی و از حالت تکراری خارج شود.

وی بیان کرد: باید از توسعه کمی مسابقات پرهیز و به ابعاد کیفی مسابقات توجه کنیم.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از مسئولان پیشین مسابقات بین المللی قرآن کریم قدردانی شد.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر