اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

هر کسی در مسیر قرآن وارد شود، موفقیت‌اش تضمین می‌شود

هر کسی در مسیر قرآن وارد شود، موفقیت‌اش تضمین می‌شود

نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی قرآن گفت: قرآن بهترین دوست من در همه سال‌های نوجوانی بود. نورانیت قرآن به عبور از بحران‌های نوجوانی کمک شایانی می‌کند.

 پنج شنبه 22 فروردین 1398   150  0      

به گزارش ستاد خبری سی و ششمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم، زینب امین‌پور، نماینده جمهوری اسلامی ایران در رشته حفظ کل مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزی از هفت سالگی حفظ قرآن را آغاز کرده است و در طول پنج سال و نیم، موفق به حفظ کل قرآن شده است. امین‌پور هر چند پیش از این در مسابقات دانش‌آموزی، استانی و کشوری سازمان اوقاف شرکت و رتبه‌هایی را کسب کرده است اما او نخستین حضورش را در میادین بین‌المللی تجربه می‌کند.
این حافظ کل قرآن درباره چرایی انتخاب حفظ قرآن به جای پرداخت به رشته‌های هنری و ورزشی، می‌گوید: ورود من به رشته حفظ قرآن به مقطع پیش دبستانی باز می‌گردد، در آن دوران حفظ سوره‌های کوتاه را با ما کار می‌کردند به‌تدریج علاقه‌مندی‌ام افزایش یافت و این شیرینی به قدری بود که دیگر نتوانستم از مسیر جدا شوم و نهایتاً با زحمات پدر و مادر و استادان توانستم موفق به حفظ قرآن شوم.
امین‌پور درباره برکات حفظ قرآن در زندگی شخصی اش می‌گوید: هر کسی به مسیر قرآن وارد شود، موفقیت‌اش تضمین می‌شود؛ برای مثال شخصاً اگرچه در مقایسه با همسالان و همشاگردی‌ها فرصت کمتری برای مطالعه کتب درسی داشتم، امّا در پی انس با قرآن، ساعات و فرصت‌هایم برکت گرفته چنان که حتی با اندک درس خواندن به نتایج خوبی می‌رسم.
نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزی با یادآوری اینکه قرآن به قدری کمک‌کننده است که سختی‌های هر راهی را برای انسان شیرین می‌کند، می‌گوید: اصل تاثیر قرآن این است که هر وقت مشکلی پیش می‌آید در پرتوی نورانیت خود گره‌گشایی می‌کند، برای مثال شخصاً هر گاه بر اثر مشکلی آرامش‌ام را از دست داده‌ام با تلاوت چند آیه حالم بهبود یافته است.
وی اضافه می‌کند: نورانیت قرآن به عبور از بحران‌های نوجوانی کمک شایانی می‌کند. مسابقه و رقابت‌ها ظاهر امر هستند اما اصل انس با قرآن و ورود به مسیر آن و نهایتاً ایجاد آرامش درونی است که با ارتباط دائمی با قرآن حاصل می‌شود.
این حافظ نوجوان اصفهانی می‌گوید: قرآن بهترین دوست من در همه سال‌های نوجوانی بوده و است و هر لحظه بودن با آن برای من خاطره است، چنان که بسیاری از دوستان و همکلاسانم، وقتی موفقیت‌های تحصیلی من را دیدند، به مسیر حفظ وارد شدند.
وی  می‌گوید: پیشنهاد می‌کنم که دوستان و همسالانم اگر قرآن را حفظ هم نمی‌کنند، به دیده دوست به قرآن نگاه کنند و با آن انس بگیرند، چراکه زندگی با قرآن تفاوتی بنیادین با زندگی بدون قرآن دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر