اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان جهان اسلام را به تکاپو انداخته است

مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان جهان اسلام را به تکاپو انداخته است

داور بخش لحن سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره به آثار برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم در جذب بانوان به فعالیت های قرآنی، گفت: نه فقط بانوان ایرانی بلکه این رقابت ها زنان جهان اسلام را به تکاپو برای ارتقای فنون و مهارت شان انداخته است.

 پنج شنبه 22 فروردین 1398   151  0      

«فهمیه سادات موسوی نیا»، داور بخش لحن سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان درباره آثار و برکات این رقابت ها در جذب بانوان، اظهار کرد: اساساً تمام خلقت و زندگی به نوعی مسابقه است تا انگیزه برای رشد و تعالی در انسان ایجاد شود، لذا خداوند هم برای این مسابقه جایزه قرار داده است.
 
وی با بیان اینکه این رقابت های باعث جلب توجه جامعه بانوان فعال قرآنی به حفظ می شود، گفت: امروز زنان ایرانی در رشته حفظ قرآنی قوی هستند و در جهان اسلام حرف برای گفتن دارند از این رو، مسابقات بین المللی قرآن به آنها فرصت نشان دادن فن و توانمندی و زدن حرف های شان را می دهد.
 
موسوی نیا اضافه کرد: مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان علی رغم سابقه کم و نوپا بودن از نظر کیفی و فنی با رقابت کشورهایی همچون مالزی با آن سابقه طولانی، رقابت می کند. این یعنی بانوان ما در فعالیت های قرآنی در جهان اسلام حرف نخست را می زنند.
 
وی با بیان اینکه مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان در معرفی ما به دنیا اثرگذار بوده است، تاکید کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر تربیت 10 میلیون حافظ باعث شد در سال های اخیر موسسات و مراکز متعددی فعال شده و طرح های یک ساله و سه ساله و امثال آن را اجرا کنند در این میان اگر نبود مسابقات و میدان عرضه محفوظات، شاید کلاس ها و آموزش های ما کیفی برگزار نمی شد؛ لذا برگزاری مسابقات به کیفیت آموزش های حفظ قرآن افزود.
 
داور بخش لحن سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان در ادامه بیان کرد: طرح های یک ساله و سه ساله معمولا فاقد جذابیت های لازم است در حالی که حفظ و قرائت باید به انس بینجامد و این نیازمند انس است. مسابقات بین المللی درپی کیفی سازی آموزش ها بر جذابیت تلاوت ها نیز اضافه کرده است.
 
وی تاکید کرد: شخصاً در 10 12 کشور شاگردانی دارم و جالب آنکه مسابقات بین المللی قرآن بانوان آنها را به تکاپو برای افزایش مهارت ها و کیفی سازی تجوید، صوت و لحن شان انداخته است تا بتواند به این رقابت ها راه بیابند. این یعنی نه فقط در سطح کشور بلکه در جهان اسلام و دیگر کشورها بانوان فعال قرآنی از مسابقات بین المللی ما متاثر شده و درصدد شرکت در ان یا حداقل برگزاری دوره های مهارت افزایی هستند.
 
موسوی نیا درباره تاثیر برگزاری مرحله مقدماتی برای گزینش مجازی شرکت کنندگان در سومین دوره این رقابت ها، ابراز کرد: اگرچه برخی از شرکت کنندگان در این مرحله به دلیل ضعف محفوظات و دیگر مهارت های شان از راهیابی به مرحله اصلی باز ماندند اما برخی کشورها تقاضا دارند نمایندگان شان با نمایندگان دیگر کشورها تعامل داشته باشند.
 
وی اضافه کرد: به نظر می رسد اگر این فضا حتی با هزینه شخصی این علاقمندان ایجاد شود هم بهره مندی از نورانیت مسابقات و هم توانمندسازی آنها محقق می شود.
 
داور بخش لحن سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان درباره تاثیر این رقابت ها بر سوق دهی بانوان به مسیر انس با کلام وحی و انتخاب سبک زندگی اسلامی، خاطرنشان کرد: بانوان حرف نخست را در تربیت فرزند می زنند، لذا تربیت دینی قرآنی نسل آینده در دست زنان است پس اگر با سازوکارهای انگیزشی همچون مسابقات بین المللی زمینه جذب آنان را به این ساحت فراهم کنیم قطعا جامعه نیز متاثر می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر