اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

گفتگو با شرکت کنندگان در مسابقات بین المللی قرآنی 1 / گفتگو با متسابقینی از عمان و مصر

گفتگو با شرکت کنندگان در مسابقات بین المللی قرآنی 1 / گفتگو با متسابقینی از عمان و مصر

دومین روز بخش نهایی مسابقات بین المللی قرآن در حال برگزاری است و نخبگان قرآنی از 62 کشور دنیا در آن حضور دارند.

 پنج شنبه 22 فروردین 1398   170  0      

محمد درویش:
مسابقات قرآن اتحاد مسلمانان را افزایش می دهد
متسابق شرکت کننده در رشته حفظ سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن از کشور عمان گفت: با برگزاری مسابقات قرآن و حضور گسترده متسابقین از کشورهای عربی و اسلامی با یک شعار خاص که همه یک کتاب واحد و همه یک امت اسلامی هستیم، مسابقات و فرهنگ آموزش قرآن در جهان روز به روز ارزشمندتر می شود و اتحاد مسلمانان را افزایش می دهد.
محمد درویش متسابق شرکت کننده در رشته حفظ سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن از کشور عمان گفت: برای اولین بار است که در مسابقات بین المللی قرآن در ایران شرکت می کنم اما در مسابقات قرآن ملی و محلی عمان بسیار شرکت کرده ام، مسابقات در ایران بسیار منظم و در سطح عالی برگزار می شود.
حافظ کل قرآن از کشور عمان با بیان اینکه قرآن را از روی عشق و علاقه و از سنین طفولیت فراگرفتم عنوان کرد: برگزاری مسابقات بین المللی قرآن می تواند نقش بسیار تأثیرگذاری در حفظ وحدت مسلمانان داشته باشد.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا اسلام هراسی که امروز آمریکا و صهیونیست ها در جهان انجام می دهند، تأثیری در کمرنگ شدن فرهنگ اسلامی در جوامع بین المللی دارد؟ گفت: اتفاقا بر عکس این تبلیغات نه تنها تأثیری ندارد بلکه این مسابقات که انجام می شود از کشورهای عربی و اسلامی دور هم جمع می شوند و این مسابقات هم یک شعار خاص دارد که همه یک کتاب واحد و همه یک امت اسلامی هستیم و این در جهان روز به روز ارزشمندتر می شود و اتحاد مسلمانان را افزایش می دهد.
محمد درویش با قدردانی از مهمان نوازی مسئولان اجرایی مسابقات و مردم ایران اظهار کرد: از لحظه ای که از فرودگاه وارد شدیم با استقبال بسیار خوبی مواجه شدیم در هتل یک مترجم در اختیار ما قرار دادند که با ما در تماس هستند و نظم و انضباط بسیار خوبی در مسابقات حاکم است.
وی سطح مسابقات را از نظر فنی و کیفی بسیار بالا عنوان کرد و گفت: رقابت بسیار فشرده است و اینکه داوران روبه رو یا سمت چپ و راست متسابق قرار نمی گیرند و در جای دیگر با شنیدن صدای متسابقان داوری می کنند باعث می شود استرس متسابقان کمتر شود.
محمودصابر السید ابوحامد:
حضور متسابقان از کشورهای مختلف در مسابقات قرآن به نوعی موفقیت برای شرکت کنندگان به شمار می آید
متسابق شرکت کننده در رشته حفظ سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن از کشور مصر گفت: با برگزاری مسابقات بین المللی قرآن، حفاظ، قاریان و اساتید قرآن از کشورهای مختلف دور هم جمع می شوند به نوعی موفقیت برای شرکت کنندگان به شمار می آید تا به نوعی با یکدیگر به تبادل نظر بپردازند و اطلاعات قرآنی خود را افزایش دهند.
محمودصابر السید ابوحامد از کشور مصر که در رشته حفظ کل قرآن شرکت کرده است ضمن قدردانی از مسئولان کشور ایران در برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن گفت: این دوره از مسابقات در سطح بسیار عالی برگزار می شود با ارزیابی که در مرحله نیمه نهایی انجام داده ام، امیدوارم بتوانم جزو برترین ها باشم اما به رتبه اول فکر نمی کنم.
وی با بیان اینکه اولین بار است که در این دوره از مسابقات شرکت می کنم، اظهار کرد: در مسابقات داخلی مصر زیاد شرکت کرده ام، اصلا نمی توان سطح مسابقات را در کشور ایران با مصر قیاس کرد در اینجا شرکت کنندگان در سطوح بهتر و قویتر هستند و از آمادگی بیشتری برخوردارند، برترین ها برای مسابقات انتخاب شده اند و سطح بالای شرکت کنندگان من را شگفت زده کرده است.
متسابق شرکت کننده از کشور مصر افزود: در واقع مسابقات نمادی از اتحاد مسلمانان است که حول محور قرآن با یکدیگر به رقابت می پردازند درکشور ایران انس و علاقه به قرآن در میان مردم بیشتر به چشم می خورد و امیدوارم با توجه به پیام قرآن هرچه بیشتر در حفظ وحدت و یکپارچگی خود کوشا باشند.
السید ابوحامد با بیان اینکه قاریان و حافظان ایرانی حرف اول را در مسابقات می زنند، گفت: اینکه حفاظ، قاریان و اساتید قرآن از کشورهای مختلف دور هم جمع می شوند به نوعی موفقیت برای شرکت کنندگان بشمار می آید تا به نوعی با یکدیگر به تبادل نظر بپردازند و اطلاعات قرآنی خود را افزایش دهند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر