اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

گفتگو با شرکت کنندگان در مسابقات بین المللی قرآنی 2 / گفتگو با متسابقینی از کنیا و نیجریه

گفتگو با شرکت کنندگان در مسابقات بین المللی قرآنی 2 / گفتگو با متسابقینی از کنیا و نیجریه

دومین روز بخش نهایی مسابقات بین المللی قرآن در حال برگزاری است و نخبگان قرآنی از ۶۲ کشور دنیا در آن حضور دارند.

 پنج شنبه 22 فروردین 1398   206  0      

عبدالرحمن جابر:
حضور مردم علاقه‌مند در محل برگزاری مسابقات قرآن باعث دلگرمی متسابقان است
نماينده کشور نیجریه در سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن گفت: حضور مردم علاقه‌مند در محل برگزاری مسابقات قرآن باعث دلگرمی متسابقان است از دیگر نکات مثبت این دوره از مسابقات می توان به اجتماع گسترده مسلمانان اشاره کرد که عاملی مؤثر در حفظ وحدت امت اسلامی می باشد.
« عبدالرحمن جابر »، نماينده کشور نیجریه در سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن با اشاره به سطح بالای مسابقات در رشته حفظ قرآن کریم گفت: برای اولین بار است که در این مسابقات شرکت می کنم و خود را برای رقابت آماده می بینم البته تقریبا شرکت کنندگان در یک سطح قرار دارند و تفاوت زيادی ميان آنها نيست، به همین منظور به نظر می رسد در مرحله پایانی مسابقه سخت و بزرگی در پیش داشته باشیم.
اين متسابق نیجریایی در مورد مکان برگزاری مسابقات افزود: مکان مصلی بسيار بزرگ ، مناسب و راحت است و حضور مردم علاقه‌مند در محل برگزاری مسابقات قرآن باعث دلگرمی متسابقان است از دیگر نکات مثبت این دوره از مسابقات می توان به اجتماع گسترده مسلمانان اشاره کرد که عاملی مؤثر در حفظ وحدت امت اسلامی می باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال مسابقات در مرحله مقدماتی، به صورت غیر حضوری برگزار شد، معتقدم این کار موجب شد تا سطح مسابقه بالاتر از سال‌های گذشته باشد و تفاوت دیگر اين مسابقات با ساير مسابقات بين‌المللی در آن است که داورها در يک محل جداگانه داوری می‌کنند .
قرائت و حفظ قرآن به عنوان عامل مؤثر در تقویت عزت نفس مورد توجه قرار گیرد
نماینده کشور کنیا در سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن، قرائت و حفظ کلام وحی را عاملی مؤثر در تقویت عزت نفس انسان ها برشمرد و گفت: با توجه به قرآن می توان بر خود مسلط شد و همچنین به واسطه آن، دوستانی پیدا کرد که هم خودشان شخصیت ارزشمندی داشته باشند و هم به حرمت قرآن دوستان خود را مورد تکریم قرار دهند.
«عبدالله عبدالرحیم محمد»، نماینده کشور کنیا، 18 ساله که در رشته حفظ قرآن شرکت کرده است گفت: اولین سال است که در این مسابقات شرکت می کنم، سطح مسابقات بسیار بالاست و افراد قابلی شرکت کرده اند، البته بستگی به قدر الهی دارد، اما با تلاش هایی که انجام داده ام، امیدوارم جزو سه نفر اول مسابقات باشم.
وی با ابراز خشنودی از حضور در مسابقات اظهار کرد: با عشق و علاقه ای که در کودکی به قرآن داشتم باعث شد که به فراگیری قرآن بپردازم و موفق به حفظ قرآن شوم و با توجه به اینکه جزء نفرات برتر مسابقات قرآن کشورم بودم پس از دعوت برای حضور در مسابقات مرا به ایران اعزام کردند.
عبدالرحیم محمد در رابطه با تأثیر قرآن در زندگی شخصی خود عنوان کرد: قرائت و حفظ باعث تقویت عزت نفس من شده است و بر خود مسلط شده ام و همچنین به واسطه قرآن، دوستانی پیدا کرده ام که هم خودشان با شخصیت هستند و هم به حرمت قرآن مرا مورد تکریم قرار می دهند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر