اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

گفتگو با شرکت کنندگان در مسابقات بین المللی قرآنی 3 / گفتگو با متسابقینی از عراق و انگلستان

گفتگو با شرکت کنندگان در مسابقات بین المللی قرآنی 3 / گفتگو با متسابقینی از عراق و انگلستان

دومین روز بخش نهایی مسابقات بین المللی قرآن در حال برگزاری است و نخبگان قرآنی از ۶۲ کشور دنیا در آن حضور دارند.

 پنج شنبه 22 فروردین 1398   192  0      

محمدرضا سلمان:
ایران از تجربه خوبی در زمینه برگزاررری مسابقات بین المللی قرآن برخوردار است
نماینده کشور عراق در سی و ششمین دوره مسابقات بین االمللی قرآن با بیان اینکه نه تنها دراین دوره، بلکه سی و پنج دوره گذشته سطح مسابقات خیلی بالا بوده است، گفت: ایران از تجربه خوبی در زمینه برگزاری مسابقات برخوردار است و سطح مسابقات از نظر پشتیبانی، علمی و فنی بسیار بالاست.
«محمدرضا سلمان» از کشور عراق که در رشته قرائت قرآن شرکت کرده است با بیان اینکه از آمادگی خوبی برای شرکت در مسابقات برخوردار هستم، گفت: با تلاشی که در زمینه مسابقات داشته ام، امیدوارم موفق به کسب رتبه اول یا دوم مسابقات شوم، البته سطح قاریان ایرانی خیلی بالاست و همه تمرکزم به قاری ایرانی است.
وی اظهار کرد: نه فقط این دوره، بلکه سی و پنج دوره گذشته سطح مسابقات خیلی بالا بوده و ایران تجربه خوبی در این زمینه دارد و سطح مسابقات از نظر پشتیبانی، علمی و فنی بسیار بالاست.
نماینده کشور عراق در این دوره از مسابقات با ابراز رضایت از داوری مسابقه گفت: از ویژگی های این مسابقات حضور داوران خبره بین المللی از ایران و سایر کشورها است و در این مدت توانستم از نزدیک با این اساتید صحبت کنم و از دانش و تجربه آنها بهره مند شوم.
سطح مسابقات بسیار بالاست/ رقابت بسیار سخت است
«علی الدویحی» متسابق اعزامی از انگلستان در رشته حفظ در رابطه با سطح مسابقات بین المللی قرآن گفت: سطح مسابقات بسیار بالاست و چون متسابقان تقریباً در یک سطح قرار دارند، رقابت سختی وجود دارد، البته تلاش زیادی برای شرکت در مسابقه کرده ام و بنظر خودم، آمادگی خوبی دارم.
وی در پاسخ به این سؤال که چه شد تصمیم گرفتید در مسابقات ایران شرکت کنید؟ بیان کرد: مرکز اسلامی در لندن برخی متسابقان را برای شرکت در مسابقه معرفی می کند و جزعی از تلاوت متسابقان را برای داوران می فرستند و آنها که برنده می شوند به مسابقه اعزام می شوند.
الدویحی درمورد تأثیر قرآن در زندگی خود، عنوان کرد: من از قرآن در تمام شئون زندگی خود کمک می گیرم، آموزه های قرآن کریم در تحصیل و در اعتماد بنفسم تأثیر بسزایی داشته و باعث شده موفقیت های زیادی در زندگی کسب کنم.
وی در رابطه با انگیزه خود برای فراگیری آموزه های قرآنی با توجه به اینکه در کشور اروپایی زندگی می کند، گفت: از خردسالی علاقه زیادی به قرآن داشتم و به تلاوت قاریان مصری زیاد گوش می‌کردم و به مراکزی که برای حفظ قرآن بود مراجعه می کردم و از این طریق موفق به حفظ قرآن شدم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر