اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

کاری کنیم که جوانان کشور حتما مسابقات بین المللی قرآن را ببینند

کاری کنیم که جوانان کشور حتما مسابقات بین المللی قرآن را ببینند

محمد گلریز خواننده سرودهای انقلابی گفت: باید طوری تبلیغ کنیم که جوانان کشور حتما مسابقات بین المللی را ببینند

 جمعه 23 فروردین 1398   87  0      

محمدگلریز در گفت و گو با ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با بیان اینکه قرآن کریم یکی از مهمترین معجزات در طول تاریخ بشریت است، گفت: با اینکه قرنها از نزول قرآن کریم  به پیامبراکرم(ص) می گذرد، اما همچنان می بینیم که معانی و پیام های قرآنی به روز و قابل استفاده برای عموم انسانها هستند و هرگز مرور زمان باعث از بین رفتن کاربرد این کتاب الهی و آسمانی نمی شود.

وی ادامه داد: دانشمندان زیادی در کشورهای خارجی بر روی بندبند قرآن کریم تحقیق و بررسی می کنند تا به سوالات خود دست پیدا کنند و این نشان می دهد که قرآن کریم فقط یک کتاب ساده نیست و همچنان که اثرات معنوی دارد، اطلاعات زیادی را می توان از جهان خلقت و انسانها از آن استخراج کرد.

گلریز با بیان اینکه قرآن کریم باعث نشاط روح و روان انسان می شود، تاکید کرد: خوشحالم که پدر و مادرم، قرائت این کتاب الهی را به من آموختند و باعث شدند که با این کتاب الهی از دوران کودکی و نوجوانی ارتباط برقرار کنم.

این خواننده سرودهای انقلابی در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم در کشورمان ابراز داشت: برگزاری این مسابقات در کشورمان اهمیت زیادی دارد چرا که نخبه های قرآنی کشورهای اسلامی در این مسابقات، گرد هم می آیند و با یکدیگر رقابت می کنند و همین باعث می شود که هر سال استعداد قرآنی خود را تقویت کنند اما نقش رسانه ها در تبلیغ برگزاری این گونه مسابقات بین المللی، اهمیت  زیادی دارد.

وی اضافه کرد: رسانه ها می توانند با پوشش گسترده برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم، باعث شوند که جوانان زیادی برای تماشای این مسابقه معنوی در محل مسابقات حضور پیدا کنند و همین موضوع می تواند باعث افزایش علاقه آنان به موضوع قرآن کریم شود.
 
گلریز در پایان با اشاره به اینکه رسانه ملی، نقش مهمی در انعکاس مفاهیم قرآنی در کشور دارد، تصریح کرد: جوانان کشورمان در طول سالیان گذشته ثابت کرده اند که یکی از عمل کنندگان به مفهوم قرآن کریم هستند و شهدای دوران دفاع مقدس و مدافع حرم، نمونه بارز عمل کنندگان به قرآن کریم هستند، چرا که جهاد در راه رضای خدا و در جهت حفظ اسلام و قرآن کریم را انتخاب کردند و در این مسیر حتی حاضر شدند از جان خودشان بگذرند و رسانه ها می توانند به این موضوعات، بیشتر بپردازند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار