اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مسابقات بین‌اللمی قرآن جمهوری اسلامی ایران بی‌نظیر است

مسابقات بین‌اللمی قرآن جمهوری اسلامی ایران بی‌نظیر است

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را بی‌نظیر خواند و از عوامل برگزارکننده این مسابقات قدردانی کرد.

 شنبه 24 فروردین 1398   137  0      

به گزارش ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم، آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی مرجع عالی قدر شیعه عصر امروز در مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم طلاب علوم دینی جهان اسلام، این مسابقات را بی‌نظیر خواند و از عوامل برگزارکننده این مسابقات قدردانی کرد.
وی با بیان اینکه در چندین آیه قرآن این کتاب الهی به نور تشبیه شده است، افزود: از سوی خداوند قرآن به‌عنوان نور و کتاب مبینی نازل شده تا راه مستقیم را به بشریت نشان دهد و راه زندگی مادگی و معنوی را برای همگان هموار سازد.
این مرجع تقلید تصریح کرد: قرآن مجید بشریت را از ظلمات نجات داده و نور معنویت، ایمان، عدالت و محبت را در همه جا گسترانده است. خداوند چنین نوری را در اختیار ما قرار داده است. این نور جاودانی است؛ اگر این نور بر دنیا حاکم شود، همه جای دنیای را که غرق در فساد است نجات خواهد داد، اما متأسفانه اکنون در دنیا برخی چیزی جز دلار و یورو را به رسمیت نمی‌شناسند، در حالی که قرآن نجات‌دهنده همگان است.
وی با بیان اینکه متأسفانه دنیا به گونه‌ای شده که همه چیز را فدای دلار و فساد می‌کنند، ادامه داد: این قرآن است که می‌تواند دنیا را نجات دهد و باید این پیام قرآن را به سراسر جهان برسانیم، زیرا جاذبه قرآن به اندازه‌ای است که تأثیر آن باعث می‌شود همه مفاسد را از بین برد.
آیت‌الله العظمی مکارم‌شیرازی ضمن تشکر از همه عوامل و دست‌اندرکاران برگزاری این مسابقات چند تذکر قرآنی ارائه کرد و گفت: قرآن جسم و روحی دارد، روح قرآن، محتوای قرآن است، مبادا مجذوب جسم قرآن شویم و تنها به الفاظ، قرائت و حفظ کار کنیم، البته این کار خوب است اما کفایت نمی‌کند بلکه باید به سراغ روح قرآن رفت تا محتوای قرآن پیاده شود.
وی قرائت، فهم‌ قرآن، عمل و انتشار قرآن را بسیار مهم برشمرد و گفت: باید بیش از این‌ها به قرآن توجه کرد و این جلسات را با عمل قرآنی آمیخته کنیم، همچنین باید تفسیر یکی از محورهای مسابقات قرآن شود.
استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: دیگران حقیقت قرآن را در عمل ما مسلمانان می‌بینند و می‌خواهند بدانند جامعه قرآنی و غیرقرآنی چه تفاوتی با دیگر جوامع دارد، بنابراین صداقت، امانتداری، درستی و هوشیاری را باید در عمل داشته باشیم.
وی با بیان اینکه دشمنان قرآن دست به دست هم داده‌اند و به وسیله شبهات می‌خواهند پایه‌های این کتاب آسمانی را متزلزل کنند، یادآور شد: البته آن‌ها قرآن را نفهمیده و از این کتاب بی‌خبرند، وظیفه ماست که پاسخ این شبهات را بدهیم.
این مرجع تقلید تاکید کرد: می‌خواهند میان مسلمانان اختلاف‌افکنی‌ کنند، مبنی بر اینکه مسلمانان قائل به تحریف قرآن هستند و برخی هم این وسوسه‌های شیطانی را تکرار می‌کنند، البته در میان مسلمانان شیعه و سنی برخی اقلیت و بی‌سواد چنین ادعایی را کرده‌اند و این ادعاها هرگز معیار نیست، زیرا عالمان و عاملان به قرآن و محققان چنین ادعا را نمی پذیرند و ما مدعی هستیم که هیچ تغییری در قرآن ایجاد نشده است.
وی یادآور شد: باید بر حفظ قرآن اصرار داشته باشیم و فرزندانمان را با قرآن بیشتر آشنا کنیم، سعی کنیم قرآن در مدارس گسترش داشته باشد و برنامه‌های قرآن را کم نکنیم و در مجلس قانون‌گذاری و همه نهادها، قرآن حضور داشته باشد. یکی از افتخاراتمان این است که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و حضور قرآن در همه عرصه‌ها افزایش یافت است و این از برکات انقلاب به شمار می‌آید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر