اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

گفتگو با متسابقین 8: قاریان و حافظان ایرانی، افتخار جهان اسلام هستند / برای حضور در مسابقات قرآنی ایران لحظه شماری می کردم

گفتگو با متسابقین 8: قاریان و حافظان ایرانی، افتخار جهان اسلام هستند / برای حضور در مسابقات قرآنی ایران لحظه شماری می کردم

سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن در مصلی تهران در حالی به پایان خود نزدیک می شود که نخبگان قرآنی زیادی از کشورهای مختلف دنیا در آن حضور داشته اند.

 یک شنبه 25 فروردین 1398   135  0      

متسابق اندونزیایی: قاریان و حافظان ایرانی، افتخار جهان اسلام هستند
متسابق شرکت کننده در مسابقات بین المللی قرآن از کشور اندونزی گفت : حافظان و قاریان  از جمهوری اسلامی ایران در مسابقات قرآنی حضور دارند که افتخار بزرگی برای جهان اسلام هستند.
به گزارش ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن  "سلمان امراله" متسابق اندونزیایی که در بخش قرائت سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم شرکت کرده است با تمجید  از فعالیت و پیشرفت های قرآنی خاطرنشان کرد: سطح مسابقات قرآنی بسیار خوب است چرا که در آن متسابقینی از سراسر جهان شرکت کرده اند و به علاوه قاریان بزرگی از ایران حضور دارند که افتخار بزرگی برای جهان اسلام است.
متسابق اندونزیایی یادآور شد: من چهره های قرآنی بسیاری را در ایران می شناسم که در سطح جهان معروف هستند که از جمله آنها آقای شاکرنژاد، علیزاده و حسینی است.
سلمان امراله که 28 سال سن دارد و برای نخستین بار در سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم شرکت کرده است در خصوص فعالیت های قرآنی در اندونزی اظهار داشت: اندونزی بزرگترین کشور مسلمان است و مسابقات قرآنی زیادی در آن همه ساله برگزار می شود و قاریان و حافظان مطرحی را در سطح جهان دارد.
وی ادامه داد: من به عنوان یک مدرس قرآن در رشته های قرائت، تجویدو... در کشورم فعالیت دارم و از کودکی با کلام خدا مانوس بوده ام خداوند را شاکرم که افتخار حضور در یک چنین مسابقه بین المللی بزرگی در ایران نصیبم شده است، ایران اسلامی دارای قراء بسیار بزرگی است و من آنها و ایران را بسیار دوست دارم.
متسابق اهل اندونزی گفت: در اندونزی مسابقات قرآنی همه ساله برگزار می شود که بخشی مربوط به فعالیت های قرآنی داخل اندونزی است اما امیدوارم در ماه نوامبر که مسابقه بین المللی قرآن برگزار می شود متسابقان ایرانی هم شرکت کنند.
سلمان امراله متسابق و قاری شرکت کننده در سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در پایان تاکید کرد: ایران کشور زیبایی است و آن را بسیار دوست دارم و قاریان بزرگی در خود جای داده است که صوت آنها بسیار دلنشین و زیباست و قرآن را به فصاحت تلاوت می کنند و این افتخاری برای مسلمانان است.
متسابق پاکستانی: برای حضور در مسابقات قرآنی ایران لحظه شماری می کردم
دانشجوی مهندسی کامپیوتر سطح علمی مسابقات بین المللی قرآن در ایران را بالاتر از حد تصورد ارزیابی کرد و اظهار داشت: سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن از سطح بسیار بالایی در جهان برخوردار است.
به گزارش ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن "نبیل البخاری" حافظ کل قرآن شرکت کننده در این دوره از مسابقات که 24 سال سن دارد و برای نخستین بار در آن شرکت کرده خاطرنشان کرد: به عنوان حافظ کل در این دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم و پس از گذراندن مراحل مختلف مسابقات داخلی شرکت کردم و آن را افتخاری برای خود می دانم .
وی در معرفی خود به عنوان متسابق سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم متذکر شد: دانشجوی رشته مهندس کامپیوتر در دانشگاه تکنولوژی پاکستان هستم و علاقه زیادی به حفظ و قرائت قرآن دارم و این علاقه باعث شده است این شعله قرآنی دنیا مرا منور کند.
متسابق پاکستانی با بیان عشق و علاقه وافر مردم پاکستان به جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: هنگامی که متوجه شدم به عنوان نماینده کشورم به مسابقات قرآنی راه یافتم از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدم و برای حضور در سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در جمهوری اسلامی ایران لحظه شماری می کردم.
وی در خصوص مشاهدات خود در جمهوری اسلامی ایران متذکر شد: اخوت و برادری اسلامی را در ایران مشاهده کردم و ملت و دولت مسلمان ایران همیشه مدافع مسلمانان و حامی اسلام در جهان بوده است و از این بابت از اینکه به سرزمین اسلام قدم گذاشتم احساس افتخار می کنم.
متسابق اهل پاکستان، مهمان نوازی مسئولان سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در کنار نظم و ترتیب مسابقات را مورد اشاره قرار داد و یادآور شد: آنچه که بیش از همه باعث تعجب و شگفتی من در ورود به ایران شد نظم و ترتیب و هماهنگی های موجود در برگزاری برنامه های سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بود و وظیفه  خود می دانم  از استقبال و مهمان نوازی گرم ایرانیان تقدیر و تشکر کنم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر