اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مسابقات قرآن کریم می تواند راهی برای شناساندن فرهنگ قرآنی  به جوانان باشد

مسابقات قرآن کریم می تواند راهی برای شناساندن فرهنگ قرآنی به جوانان باشد

علی رام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون گفت:مسابقات قرآن کریم می تواند راهی برای شناساندن فرهنگ قرآنی به جوانان باشد.

 دوشنبه 26 فروردین 1398   154  0      

علی رام نورایی بازیگر سریال «مسافری از هند» در گفت و گو با ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه باید در طول زندگی مان به مفاهیم و آموزه های قرآن کریم عمل کنیم، گفت: معتقدم که عمل به قرآن کریم باعث کاهش آسیب های در حوزه های اجتماعی، فردی، خانوادگی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ... می شود و خودم در طول زندگی ام تلاش کرده ام که ارتباط مستمری با این کتاب آسمانی داشته باشم و علاوه بر دریافت معنویتی که به من هدیه می دهد، به آموزه هایش عمل کنم.

وی ادامه داد: حوادث تلخ زیادی ممکن است در طول زندگی برای افراد پیش بیاید که اکثر آنها به دلیل دوری از فرهنگ های اسلامی و قرآنی است و یقینا هر چقدر که بتوانیم فرهنگ قرآنی را در جامعه ترویج دهیم، رفتارها و الگوهای اجتماعی موفقی در کشور خواهیم داشت و حرکت ما به سمت جامعه ای قرآنی، معنوی، اسلامی، دینی و رو به پیشرفت است.

نورایی تاکید کرد: در حال حاضر استکبار جهانی تلاش می کند که باعث کم رنگ شدن فرهنگ قرآنی و اسلامی در کشورهایی همچون ایران شود و کتاب مقدس قرآن کریم، یکی از معجزه های پیامبراکرم(ص) و عامل اتحاد مسلمین جهان محسوب می شود.

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه آموزش قرآن کریم را باید از سنین پایین و با استفاده از روش های نوین انجام داد، افزود: نرم افزارهایی برای آشناسازی مفاهیم و قصص قرآنی برای گروه سنی مختلف وجود دارد که با استفاده از آن می توان نقش قرآن کریم را در زندگی پررنگ تر کرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه تازگی قرآن از اعجاز آن است و این ویژگی تا ابد پایدار و ثابت است و قطعا بر جامعه اثرگذاری مستقیم دارد، خاطر نشان کرد: قرآن کریم کتابی است که اگر به خوبی به جوانان شناسانده شود، اثرگذاری بیشتری خواهد داشت و مسابقات قرآن کریم می تواند راهی برای شناساندن فرهنگ قرآنی در میان جوانان باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر