اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو

زندانیان

فراخوان

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

گفتگو با متسابقین 9: بی نظیرترین محفل قرآنی در ایران است / ایران سرزمین نغمه های قرآنی است

گفتگو با متسابقین 9: بی نظیرترین محفل قرآنی در ایران است / ایران سرزمین نغمه های قرآنی است

سی و ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن در مصلی تهران در حالی به پایان رسید که نخبگان قرآنی زیادی از کشورهای مختلف دنیا در آن حضور داشته اند.

 سه شنبه 27 فروردین 1398   138  0      

متسابق افغانستانی: بی نظیرترین محفل قرآنی در ایران است
متسابق اهل افغانستان، سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن را بی نظیرین محفل قرآنی در جهان اسلام دانست و از سطح بالای علمی آن ابراز رضایت کرد
به گزارش ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن  محمد تمیمی متسابق روشندل اهل افغانستان که در رشته حفظ کل قرآن مجید در این دوره از مسابقات به همراه پدرخود شرکت کرده است اظهار داشت: مسابقه بین المللی قرآن کریم یک محفل کامل و حتی بی نظیر در جهان اسلام است و دولت و ملت ایران اعم از مسئولان برگزاری مسابقات قرآنی، از "الف تای" مسابقات را فراهم کرده اند.
قاری نابینای افغانستانی ادامه داد: برای نخستین  بار در این دوره از مسابقات قرآن کریم در ایران شرکت می کنم و حافظ کل قرآن هستم و نحوه دعوت من به مسابقات به این صورت بود که هیئت قراء افغانستان پس از اینکه من توانستم در مسابقات داخلی کشورم امتیاز لازم را به دست بیاورم مرا به عنوان قاری به  سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ایران اعزام کرد.
تمیمی با اشاره به همجواری و مودت بین مردم و دولت ایران و افغانستان خاطرنشان کرد: به نظر من برگزاری چنین مسابقه بین المللی باعظمتی در جهان اسلام بی نظیر است و جمهوری اسلامی ایران توانسته است، با این کار پرچم اسلام را در سراسر دنیا همچنان برفراشته نگه دارد.
وی ادامه داد: مردم و دولت ایران برادر و نور چشم ما هستند و من از استقبال گرم و مهمان نوازی برادرانه ایرانی ها در ایام برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن تشکر و قدردانی می کنم.
قاری برجسته اهل افغانستان در خصوص تبلیغات سوء  علیه کشورمان تاکید کرد: خدا ان شاء الله امریکا را دربدر کند، چراکه هموطنان ما در افغانستان را دربه در کرده و سال ها باعث ایجاد بسیاری از مشکلات برای ما شده است. امیدوارم خداوند لطف و کرم خود را بر سر مردم ایران و افغانستان پایدار کند تا شر بیگانگان از بین برود.
تمیمی در خصوص پیام خود به ملت و دولت ایران اظهار داشت: امیدوارم ملت و دولت ایران همیشه سرافراز باشند و مانند همیشه بیرق اسلام را در سرتاسر جهان برافراشته کنند.
قاری الجزایری: ایران سرزمین نغمه های قرآنی است
متسابق الجزایری مسابقات بین المللی قرآن در ایران را مسابقات شناخته شده و مطرح در سطح جهان اسلام عنوان کرد و گفت: جمهوری اسلامی به شایستگی از این میهمانان میزبانی کرد.
به گزارش ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن "حمزه هیصام" قاری اهل الجزایر که پیش از این در چندین مسابقه بین المللی قرآن در جهان شرکت کرده است خاطرنشان کرد: من برای نخستین بار در سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن در ایران شرکت می کنم و بدون تعارف در مقایسه با سایر مسابقات می گویم که سطح آن بسیار بالاست.
وی که پیش از این در مسابقات بین المللی قرآن در روسیه و قطر شرکت کرده بود خاطرنشان کرد: سطح فنی سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بسیار بالاست و این موضوع برای من که نخستین بار است به ایران آمده ام بسیار جالب است .
حمزه هیصام  از نحوه داوری مسابقات قرآنی نیز ابراز رضایت کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری پیشرفته در فعالیت ها و مسابقات قرآنی است و باید بگویم سرزمین ایران سرزمین نغمه های قرآنی است همان طور که این موضوع را در نحوه قرائت قاریان ایرانی در سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن شاهد هستیم.
متسابق الجزایری در خصوص نقطه نظرات خود در مورد کشورمان تصریح کرد: برخلاف تبلیغات موجود جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های زیادی داشته است که ما شاهد بخش مهمی از آن در برگزاری مسابقات موفقت آمیزقرآنی در سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بودیم.
این متسابق جوان در پایان  از برخورد محبت آمیز و مهمان نوازی مردم، دولت و مسئولان برگزاری مسابقات در برقراری نظم و پذیرایی از متسابقین تقدیر و تشکر کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر