اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو

زندانیان

فراخوان

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

اجرای ششمین دوره طرح «زائران حرم حسینی» / اعزام 450 زائر بار اولی به عتبات عالیات

اجرای ششمین دوره طرح «زائران حرم حسینی» / اعزام 450 زائر بار اولی به عتبات عالیات

مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای ششمین دوره طرح «زائران حرم حسینی» در 29 فروردین سال جاری خبر داد.

 چهارشنبه 28 فروردین 1398   359  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم با اعلام این خبر گفت:در راستای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش، ششمین دوره طرح «زائران حرم حسینی» از محل عواید موقوفات برگزارمی شود.
وی ادامه داد: شناسایی افراد نیازمند و موقوفٌ علیهم(بهره مندان) مطابق نیات واقفین، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور، شفاف سازی و اطلاع رسانی درخصوص مصرف عواید موقوفات، زمینه سازی، ترغیب و جذب خیرین در امر ایجاد وقف جدید در موضوعات؛ اعزام زائر به عتبات عالیات و خدمت رسانی به افرادی که تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده اند و.. از دیگر اهداف این طرح  است که طی آن 450 نفر از زائرین بار اولی حضرت امیرالمومنین(ع) و اباعبدالله الحسین (ع) به مدت 9 روز به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.
معممی مقدم اظهار کرد: مطابق اطلاعات و آمار اخذ شده از سامانه جامع بانک اطلاعات ومدیریت موقوفات و اماکن متبرکه، بیش از 550 موقوفه دارای درآمد و 1145 نیت واقف مرتبط با موضوع اعزام زائر به عتبات عالیات وجود دارد که عواید آن در قالب طرح«زائران حرم حسینی» صرف حمایت از افرادی می شود که تاکنون به عتبات عالیات مشرف نشده اند. 
وی همچنین یادآور شد: بهره مندان (موقوف علیهم) طرح با عنایت به نیات واقفین مندرج در وقف نامه و دستورالعمل اجرایی و براساس معرفی مراجع ذیصلاح از جمله؛ واقفین خیراندیش، خیرین، ائمه جمعه و جماعات، معتمدین محلی، هیئت امناء امامزادگان وبقاع متبرکه، نهادهای حمایتی از قبیل؛ کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و... انجام شده است تا ضمن خدمت‌رسانی مطلوب و کریمانه به این افراد، اجرای نیت واقف بطور صحیح انجام شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر