اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اگر مسلمانان قرآنی شوند از همه تحریم ها بیرون می آیند/ تبلیغ فرهنگ وقف با اطمینان دادن به مردم همراه باشد

اگر مسلمانان قرآنی شوند از همه تحریم ها بیرون می آیند/ تبلیغ فرهنگ وقف با اطمینان دادن به مردم همراه باشد

گفتگو با حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان

 شنبه 31 فروردین 1398   249  0      

حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در گفتگو با ستاد خبری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در زمینه برگزاری این مسابقات در شرایط تحریم گفت: وقتی که مردم مسلمان در همه کشورهای اسلامی واقعاً قرآنی شوند و به قرآن عمل کنند از همه تحریم‌ها بیرون می‌آیند چون یکی از برکات قرآن و نیروهای پنهان در آن، شکستن کفر و برافراشته کردن پرچم معنویت است و در این دشمنی‌ها و تحریم‌ها- که به خواست خداوند با ضعیف شدن کفر، از بین می‌رود- برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن آن هم در ایران کاری فوق‌العاده ارزشمند است. من فکر نمی‌کنم کسی توانایی ارزیابی این ارزش را داشته باشد و هر چه ما خودمان و جوامع بیرون را با قرآن مجید آشنا کنیم، در حقیقت ایران و ملت‌های اسلامی را به روزگار زمان پیامبر(ص) نزدیک کرده‌ایم.
استاد حسین انصاریان در پاسخ به این سؤال که فکر می‌کنید سرمایه و ظرفیت وقف تا چه حد می‌تواند در زمینه رونق تولید ملی مؤثر باشد نیز یادآور شد: وقف یعنی آزاد شدن از مالکیت اموال مازادی که احتمال دارد انسان را به محرومیت از رحمت خداوند و دوری از لطف و عنایت او بکشاند. درواقع وقف کننده، خود را از خطر آزاد کرده است.
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان ادامه داد: حالا معنای وقف کردن چیست؟ یعنی خداوندا آنچه که به من لطف کردی و بخشیدی را به خودت برمی‌گردانم و مالک اصلی تو هستی. مدتی نزد من به امانت بوده است و حالا آن را به خودت برمی‌گردانم آن هم از مسیر وقف تا در کارهای ارزشمند استفاده شود. با توجه به اینکه نیت بسیاری از واقفان این بوده که وقف آن‌ها از ارزش‌های مادی فراتر رود تا مردم از ارزش مادی موقوفات به معنویات برسند، چنین تصمیم عظیمی، کاری بسیار بزرگ خواهد بود.
این واعظ پیشکسوت در مورد راهکارهای ترویج سنت حسنه وقف نیز گوشزد کرد:باید زیباترین و اثرگذارترین تبلیغ‌ها در رادیو، تلویزیون، روزنامه، منبرها و نماز جمعه‌ها  در زمینه وقف انجام شود و درصورتی‌که  این تبلیغ‌ها هنرمندانه و با محبت و با اطمینان دادن به مردم ـ این خیلی مهم است که به مردم اطمینان داده شود که نیتشان حتماً اجرا خواهد شد ـ  همراه باشد ، این کار خیلی می‌تواند ثمر داشته باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار