اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو

زندانیان

فراخوان

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

محموله کمک های اوقاف کردستان به مناطق سیل زده ارسال شد

محموله کمک های اوقاف کردستان به مناطق سیل زده ارسال شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از ارسال نخستین محموله موقوفات این استان به مناطق سیل زده کشور خبر داد.

 دوشنبه 9 اردیبهشت 1398   195  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از کردستان حجت الاسلام مصطفی نوروزی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار کرد: این محموله که ششم اردیبهشت ماه به ایلام ارسال شد شامل یک تن برنج درجه یک از محل موقوفه مرحوم حاج میرمحمود حسینی شهرستان قروه بود.
 
وی افزود: این اداره کل به عنوان معین استان ایلام انتخاب شده و پس از ارسال این محموله در تلاش است کمک های بعدی را هر چه سریعتر از منابع مرتبط با نیات تهیه و به مناطق سیل زده ارسال کند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان اعلام کرد: اوقاف کردستان همواره در بحران های طبیعی با بهره گیری از ظرفیت موقوفات مرتبط یار و یاور هموطنان بوده و این کمک ها ارزش سنت حسنه وقف را بیش از پیش در کمک به نیازمندان نشان می دهد.
 
وی با اشاره به اهتمام اوقاف در اجرای مسئولیت اجتماعی بخصوص در ایام بحران عنوان کرد: وقف سنت حسنه ای است که ثمره و بهره آن همواره به نیازمندان می رسد.
 
حجت الاسلام نوروزی اعلام کرد: استان کردستان نیز از گذشته تاکنون با دارا بودن موقوفات شاخصی در این زمینه حضور فعال داشته که یکی از این موقوفات موقوفه مرحوم حاج میرمحمود حسینی در شهرستان قروه است که بیش از ۱۰۰ سال پیش وقف شده اما ثمره آن هم اکنون در میان نیازمندان توزیع می شود.
 
وی تاکید کرد: خیرین و واقفان استان باید بیش از پیش در زمینه ثبت موقوفات جدید با نیات اجتماعی کوشا باشند چراکه خدمات وقف پایان ناپذیر است و یک وقف کوچک می تواند سال ها مورد بهره برداری قرار گیرد.
 
یادآور می شود؛ هم اکنون ۲ هزار و ۱۳۲موقوفه با ۱۴ هزار و ۷۱۴ رقبه متصرفی و ۲ هزار و ۹۴۱ رقبه غیر متصرفی در استان کردستان وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر