اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

تجلیل از دستگاه‌های فعال در برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن/ معرفی برگزیدگان جشنواره «قرآن و رسانه»

تجلیل از دستگاه‌های فعال در برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن/ معرفی برگزیدگان جشنواره «قرآن و رسانه»

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره «قرآن و رسانه» و تجلیل از مسئولان دستگاه‌های فعال در سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم صبح امروز؛ دهم اردیبهشت با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

 سه شنبه 10 اردیبهشت 1398   484  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، در ابتدای این مراسم گزارش بخش‌هایی از افکار سنجی که در ایام برگزاری مسابقات از هفت گروه متسابقان، داوران، حاضران، عوامل اجرایی، اساتید و کارشناسان، عموم مردم تهران(در دو گروه) انجام شده بود اعلام شد که بر اساس آن درصد بالایی از اساتید شرکت‌کننده در این نظرسنجی به کیفیت بالا و نظم در مسابقات رأی مثبت داده بودند. در بخشی دیگر از این گزارش نیز اعلام شد که میزان آگاهی مردم از مسابقات نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش داشته است. همچنین ۷۴ درصد از حاضرانی که طی دو سال از نزدیک این مسابقات را رصد کرده بودند، میزان رشد رقابت‌ها را بهتر و یا خیلی بهتر از سال قبل دانسته‌اند.
 حجت الاسلام حسینی:رهنمودهای رهبر انقلاب باعث شد بخش های مختلفی به مسابقات قرآن اضافه شود
این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن ادامه پیدا کرد.
 
وی با بیان اینکه این مسابقات صرفاً مسابقات قرآن سازمان اوقاف نیست بلکه مسابقات قرآن جمهوری اسلامی است، گفت: چندین دوره است در کنار این مسابقات، همایش پژوهش‌های قرآنی و همچنین مسابقاتی در بخش‌های تفسیر و خطابه و ... نیز برگزار می‌شود. اگرچه از جمهوری اسلامی ایران و از خودمان توقع بیشتری داریم، اما به‌حق این مسابقات بزرگ‌ترین المپیاد قرآنی در جهان است.
 
حسینی به دیدار شرکت‌کنندگان مسابقات بین‌المللی قرآن با مقام معظم رهبری و تعابیر معظم له در مورد این مسابقات در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در سال ۹۷ از این مسابقات با عنوان جشن قرآنی و امسال نیز با عنوان رویدادی مطبوع و شیرین یاد کردند.
 
حسینی یادآور شد: مقام معظم رهبری در سال ۹۶ بر این نکته که مسابقات صرفاً در بخش آوایی نباشد و بخش‌هایی همچون شعر و ادب و ... نیز به مسابقات اضافه شود، تأکید داشتند.اگر امسال ما شاهد برگزاری همایش‌هایی در این راستا بودیم، نشان می‌دهد که این المپیاد عظیم قرآنی رو به گسترش است.
 
رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین مسابقات بین‌المللی قرآن با تأکید بر اینکه در انعکاس و غنا بخشی محتوایی مسابقات باید تلاش بیشتری داشته باشیم، اضافه کرد: اگر تعاملات دستگاه‌های همکار در برگزاری مسابقات نبود، این اتفاق محبوس می‌ماند و آن‌قدر که باید دیده نمی‌شد.
 دکتر خاموشی: وجودی برتر از قرآن در عالم نیست  
در بخشی دیگر از این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی، نماینده ولی‌فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در سخنان کوتاهی ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه‌های فعال در برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن ، گفت: وجودی برتر از قرآن در عالم نیست و شرافت همین بس که شما در خدمت این وجود باشید.
 
وی ادامه داد: از همه دستگاه‌ها تقاضا می‌کنم سال آینده با قوت‌ بیشتری حضور داشته باشند و نقایص را به ما گوشزد کنند تا کار را محکم‌تر ادامه دهیم.
 
وی با تأکید بر اینکه قرآن از قرآنی‌ها دفاع می‌کند، افزود: معیار عُلُوّ در بهشت قرائت قرآن است که قرآنی ها با خواندن هر آیه درجه بالاتری می‌گیرند.
 
در ادامه این مراسم از خبرگزاری های فارس و ایکنا به عنوان رسانه‌های برتر در قالب جشنواره «قرآن و رسانه» تجلیل شد.
 
این مراسم با تجلیل از خبرنگاران و مسئولان دستگاه‌های فعال در برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن به کار خود پایان داد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر