اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

افق بقاع متبرکه، اجتماعی‌تر خواهد شد /ارائه پردیس خدمات اجتماعی بقاع متبرکه در قالب طرح افق

افق بقاع متبرکه، اجتماعی‌تر خواهد شد /ارائه پردیس خدمات اجتماعی بقاع متبرکه در قالب طرح افق

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی با تأکید بر اینکه افق بقاع متبرکه، اجتماعی‌تر خواهد شد، گفت: پردیس خدمات اجتماعی بقاع متبرکه در قالب طرح افق شکل می‌گیرد.

 یک شنبه 29 اردیبهشت 1398   265  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه رضا معممی مقدم افزود:با بهره‌گیری از ظرفیت‌های اوقاف و خیریه‌ها ، رزمایش خدمات اجتماعی کشور در قالب گام دوم انقلاب در بیانیه رهبری را پیگیری و اجرا خواهیم کرد.
 
وی اضافه کرد: در فضای مناسبی که پس از روی کار آمدن مدیریت جدید سازمان اوقاف و امور خیریه فراهم شده می‌توان کارهای بزرگی را برنامه‌ریزی و انجام داد. سازمان نیازمند یک رویداد اجتماعی است و طرح افق هم در همین راستا است.
 
معممی مقدم با تأکید بر اینکه تحول در ساختار وقف و امور خیریه یک ضرورت است، یادآور شد: اگر مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی آن در حوزه تغییر در قانون‌گذاری  با ما همکاری و شرایط را برای ما تسریع و تسهیل کنند شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود. راه‌اندازی پردیس خدمات اجتماعی در بقاع متبرکه به‌منظور ایفای کارکرد اجتماعی این مکانهای مقدس یکی از این رویکردهای مهم ماست.
 
وی افزود: پاسخگویی به اصلی‌ترین نیازهای فرهنگی در قالب خدمات اجتماعی و بازنمایی کارکرد اجتماعی ، فرهنگی و قرآنی امام زادگان مدنظر و اولویت ماس.ت  ما به دانش مدیریت اجتماعی نیاز داریم لذا توانمندسازی ارکان بقاع در مدیریت آسیب‌های اجتماعی ضروری است.
 
معممی مقدم مواردی همچون ایجاد اشتغال ،توجه به ایتام ، مصون‌سازی جامعه از طلاق  ، تلاش برای  تسهیل ازدواج  آسان،  دارو و درمان ، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و حمایت از خانواده‌ای آنان ، راه‌اندازی اکیپ بهداشتی و خدماتی امام‌زاده برای مجاوران ،ایجاد اماکن ورزشی ، تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی  ، جانمایی خیریه‌های معنون در بقاع ، تلاش در راستای ایجاد نشاط اجتماعی ، حمایت از بنگاه‌های زودبازده و... را از جمله اقدامات با محوریت نهاد وقف و بقاع متبرکه دانست و تصریح کرد: درواقع خدمات در حوزه وقف افزایش کمی و کیفی مؤثر پیدا می‌کند.
 
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: ذینفعان و بهره‌مندان در اوقاف و امور خیریه باید تخصصی شوند.با تهیه پیوست‌های فرهنگی خدماتی، اجتماعی ، بهداشتی، آموزشی و پررنگ کردن حوزه‌های اجتماعی در مراکز افق و تبیین آسیب‌های اجتماعی در بقاع باید این طور مسائل تبدیل به گفتمان شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر