اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بود

ثمرات وقف در امدادرسانی به سیل‌زدگان مشهود بود

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قم گفت: هر آنچه این اداره کل در امدادرسانی به سیل‌زدگان انجام داد، گوشه‌ای از ثمرات وقف بود که در این حادثه به خوبی دیده شد.

 سه شنبه 31 اردیبهشت 1398   447  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از استان قم، حجت‌الاسلام عباس اسکندری در آیین شکرانه خدمت ویژه تجلیل از امدادگران، جوانان و داوطلبان و خیرین قم در سیل‌های اخیر کشور با بیان اینکه تلاش و همت جهادی جمعیت هلال احمر قم، مجمع خیرین و طلاب و نیروهای مردمی موجب کمک‌رسانی گسترده و هماهنگ به سیل‌زدگان شده اظهار کرد: به حق می‌توان گفت هلال احمر شکوه خدمت و ایثار را در حادثه سیل به نمایش گذاشت.
 
وی افزود: اینکه انسانی را از خطر و گرفتاری نجات دهیم، کار بسیار پرارزشی است و هلال احمر نیز در همین مسیر گام بر می‌دارد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه این اداره کل به نمایندگی از کسانی که در ماجرای سیل خدمت کردند وارد میدان شد خاطرنشان کرد: واقفانی که املاک خود را در دوره‌های مختلف برای کمک به مردم وقف کرده‌اند هم در این مسئله سهیم هستند چرا که آنها نیازهای روز و آینده را مد نظر داشته‌اند و زمینه خدمت‌رسانی به حادثه‌دیدگان را با وقف دارایی‌شان به وجود آورده‌اند.
 
وی ادامه داد: در ماجرای سیل استان‌های خوزستان و لرستان، گوشه‌ای از ثمرات وقف در قالب کاروانی شامل مایحتاج مورد نیاز حادثه‌دیدگان به وسیله خدمت‌گزاران بقاع متبرکه تهیه و ارسال شد که در واقعی هدیه‌ای به نیابت از واقفان برای آنها بود.
 
اسکندری با اشاره به برپایی موکب علی بن جعفر(ع) در شهر اهواز برای پخت و توزیع غذای گرم در بین سیل‌زدگان عنوان کرد: این موکب به مدت دو هفته حضوری جدی در منطقه داشت و بخشی از نیاز مردم را تامین کرد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه شکوه و عظمت همراهی و همدلی و وحدت و ایثار و انسجام و گذشت مردم ایران را در حادثه سیل شاهد بودیم گفت: تمام مردم ایران در خلق این حماسه سهیم بودند و نشان دادند کشور آماده رویارویی با حوادث است هر چند استکبار در این حوادث خوی ددمنشانه خود را را نشان داد.
 
وی ادامه داد: مردم ثابت کردند می توانیم روی پای خود بایستیم،مردم ایران به ویژه نیروهای هلال احمر رادمردی و توانمندی خود را به رخ جهان کشید و نشان داد قادر است در برابر مشکلات بایستد.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان قم با بیان اینکه امیدواریم برکات الهی شامل حال ما شود گفت: نزول باران اگر چه کمبود آب را در کشور برطرف کرد اما در غم عزیزان سوگوار شدیم.
 
اسکندری افزود: بهترین مردم را داریم که در صیانت از ارزش‌های اسلامی ایستاده اند و الگوی جهان هستند و رهبری بی همتا در جهان اسلام داریم.
 
گفتنی است در پایان این مراسم از جمعی از فعالان اقتصادی، خیرین و همچنین کارکنان، امدادگران و داوطلبان و جوانانی که در این روزها به یاری سیل‌زدگان شتافته بودند با اهدای لوح و هدایایی به رسم یادبود تقدیر شد.
 
همچنین تقدیر ویژه ای هم از مدیرکل اوقاف استان قم به دلیل ارسال مایحتاج ضروری سیل زدگان و برپایی موکب اوقاف قم در آستان مقدس امامزاده علی بن مهزیار(ع) شهر اهواز و توزیع غذای گرم در بین شهرهای مختلف استان خوزستان صورت گرفت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر