اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

۱۹۰ هزار موقوفه در کشور ثبت شده است/فعالیت  1800 روحانی در طرح ضیافت الهی

۱۹۰ هزار موقوفه در کشور ثبت شده است/فعالیت 1800 روحانی در طرح ضیافت الهی

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ۱۹۰ هزار موقوفه با ۸۰۴ نوع نیت در کشور به ثبت رسیده که درآمد‌های آن‌ها طبق نیت واقفان هزینه می‌شود.

 چهارشنبه 1 خرداد 1398   273  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا عادل معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در همایش «مبلغین طرح ضیافت الهی» در بندرعباس اظهار داشت: این موقوفه‌هاکه دارای نیات فرهنگی ،اجتماعی ومذهبی و خیریه هستند دارای یک میلیون و ۴۰۰ هزار رقبه اند.
 
وی ادامه داد: با توجه به نیاز‌های روز جامعه سعی شده واقفان به انجام وقف‌هایی که این نیاز‌ها را برطرف می‌کند سوق داده شوند و آن‌ها می‌توانند وقف‌هایی با موضوع‌های علم و دانش، ساخت مدرسه، فناوری‌های نوین در حوزه‌های نوجوانان و جوانان، مسکن، ازدواج، ساخت و تجهیز مراکز درمانی، تامین دارو، مسائل فرهنگی مذهبی، فضای مجازی و ... انجام دهند.
 
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به عنوان همایش، اضافه کرد: یکهزار و ۱۰۰ نفر از حوزه علمیه قم به استان‌ها اعزام شده و یکهزار و ۸۰۰ نفر نیز از روحانیان بومی به مناسبت ماه مبارک رمضان برای اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه بکار گرفته شده اند.
 
حجت الاسلام عادل یاد آور شد: ۶۲ استاد سطح عالی حوزه علمیه قم به عنوان مفسر در کنار برنامه‌های ترتیل خوانی و جزء خوانی به تفسیر قرآن می‌پردازند.
 
نماینده، ولی فقیه درهرمزگان و امام جمعه بندرعباس هم در این مراسم  گفت: با توجه به اهمیت و کارکرد وقف در برطرف ساختن نیاز‌های جامعه، روحانیان را مردم نسبت به انجام وقف ترغیب کنند.
 
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در همایش «مبلغین طرح ضیافت الهی»، اظهار داشت: افراد تمایل به برجای گذاردن نام نیک از خود دارند که یکی از راه‌های آن انجام وقف است.
 
وی اشاره کرد: اگر کسی در زمان حیات خود وقف انجام نمی‌دهد می‌تواند وصیت به وقف کند که مرحوم محمدعلی ناصری یکی از کسانی است که با انجام وقف همچنان اثر گذار بوده و نام نیکی از خود برجای گذارده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار