اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

دشمن ترسیده است در حالی که هنوز هم قدرت واقعی ایران را درک نکرده

دشمن ترسیده است در حالی که هنوز هم قدرت واقعی ایران را درک نکرده

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ما در جنگ تحمیلی مقابل شرق و غرب ایستادگی کردیم، گفت: دشمن ترسیده است در حالی که هنوز هم قدرت واقعی ایران را درک نکرده.

 سه شنبه 7 خرداد 1398   309  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در چهارمین سخنرانی از سلسله سخنرانی‌های خود در امامزاده علی‌اکبر چیذر اظهار کرد: شب‌های گذشته گفته شد یک شب چرا نسبت به هزار ماه منزلت دارد که مفسرین و علما برای اهمیت شب قدر سه وجهه ذکر کردند که نخستینش این است که لیلة القدر شب نزول دفعی قرآن کریم است.
 
وی افزود: دلیل دوم اینکه شب قدر شب تقدیر انسانهاست به همین جهت قدر نام گرفته است؛ این تقدیر چرا در ماه رمضان است؟ به دلیل اینکه ماه صیام و ماه قرآن است. چرا در ماه صیام قرآن نازل شده است؟ برای اینکه انسانها باید با روزه و نماز نردبان کمال را طی کنند.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه علت دیگر نازل شدن قرآن در ماه مبارک رمضان را بهره‌گیری و ارتباط دقیق انسانها با قرآن دانست و بیان کرد: تقدیر با اراده انسانها محقق می شود و همه ما باید با اراده خودمان به کمالات برسیم و جامعه ما نیز باید با اراده ما به کمالات برسد.
 
دکتر خاموشی به سومین دلیل مهم بودن شب قدر اشاره کرد و یادآور شد: شب قدر شب دعا است. در این شب ها از دعا کردن دریغ نکنیم و به سمت خداوند دست دراز کنیم. اگر کسی بر دریافت فیوضات الهی اصرار کند حتما آن را دریافت می کند.
 
وی در ادامه با اشاره به سلسله سخنرانی های خود در خصوص سوره ملک به آیات 3 تا 10 سوره ملک اشاره کرد و گفت: بسیاری از علوم به مسلمانان وامدار هستند ؛ رَبع رشیدی یکی از دانشگاه‌های ایران به شمار می رود که اکنون دیگر آثاری از آن باقی نمانده اما موقوفاتی در همدان و تبریز دارد.ربع رشیدی دانشگاهی بود که علم توسط آن از شرق به غرب رفت و منجمین وامدار آن هستند.
 
رئیس هیئت امنای سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه با بیان اینکه اگر می‌خواهیم به ریسمان الهی چنگ بزنیم باید عاقل باشیم و از اولیای الهی بهره گیری کنیم، افزود: بارگاه اولیای دین را نباید رها کرد و باید با آنها ارتباط مناسب بگیریم و مراقب اعمال و رفتار خود باشیم.
 
خاموشی ضمن قرائت «وَقَالُوا لَوْ كُنَّا نَسْمَعُ أَوْ نَعْقِلُ مَا كُنَّا فِي أَصْحَابِ السَّعِيرِ (اگر ما گوش شنوا داشتیم یا تعقّل می‌کردیم، در میان دوزخیان نبودیم) » اظهار کرد: تاریخ، زندگی پیشینیان و تجربه آنها برای ما عقل و درس است و در زندگی و اعمال و رفتار خود باید با عقل پیش برویم.
 
وی با بیان اینکه انسانها وقتی در مقابل خداوند قرار می گیرند باید با عقل یا نقل پاسخ دهند، عنوان کرد: عقل در مقابل شرع نیست بلکه عقل در مقابل نقل و شنیدن است؛ کافران نه فکر کردند و نه شنیدند اما ما مسلمانان باید تعقل کنیم، انسان ها هم باید فکر کنند و هم گوش کنند.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه فهم راه صحیح با عقل صحیح امکان پذیر نیست بلکه باید گوش و عمل کنیم، بیان کرد: اهل بهشت عاقل هستند ؛ پیامبر گرامی اسلام و امام علی(ع) عقل کل بوده اند.
 
دکتر خاموشی با تاکید بر اینکه باید کاری کنیم تا عقل ما تعطیل نشود، افزود: آدم بی حیا عاقل نیست، کسی که حیای آن رفته اول عقلش رفته است؛ فرد بی دین هم عاقل نیست، مگر می شود آدم سرچشمه وجود را بشناسد و از آن روی گردان باشد؟
 
وی در ادامه تصریح کرد: چرا مواد افیونی در اسلام حرام است؟ چون مقدمه از بین بردن عقل است ؛ وقتی مواد افیونی عقل را ازبین برد انسان دیگر قدرت تفکر ندارد ؛ عاقل بنده خداست و این به هیأت آمدن ها بهانه بندگی خداوند است.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه دوست هر فردی عقل و دشمن آن جهل است، افزود: اگر عقل خود را به راه بیاندازیم اهل بهشت می شویم.
 
حجت‌الاسلام خاموشی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز ترامپ احمق حرف جدید می زند می گویند دلار ارزان می شود، خیر اصلا به چنین چیزهایی ربط ندارد، گفت: آنها ترسیده اند اما قدرت ایران را هنوز درک نکرده اند؛ آن زمانی که انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی مقابل تمام جهان ایستاد، رزمندگان در آسمان هواپیماهای کشورهای شرقی و غربی را می دیدند یعنی اینکه بسیاری از کشورها به کمک عراق آمده بودند ؛ دشمن آن روز جوابش را از جمهوری اسلامی گرفته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر