اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

شهدا تابلوی تمام نمای بندگی، خشیت الهی و ایمان به غیب هستند

شهدا تابلوی تمام نمای بندگی، خشیت الهی و ایمان به غیب هستند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیمه شب امروز در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر با اشاره به جایگاه شهید و اهمیت شهادت عنوان کرد: شهدا تابلوی تمام نمای بندگی، خشیت الهی و ایمان به غیب هستند.

 چهارشنبه 8 خرداد 1398   209  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پنجمین سخنرانی از سلسله سخنرانی‌های خود در امامزاده علی‌اکبر چیذر اظهار کرد: علمای ما برگرفته از ادله روایی و سنت جاریه بیان می‌کنند شب قدر شب استغفار است و در اینکه شب بیست و سوم شب تاکید و مهر سرنوشت است، همه اتفاق دارند.
 
وی با بیان اینکه سرنوشت انسان در طول سال در شب قدر رقم می‌خورد و این سرنوشت به دست ما رقم می‌خورد، افزود: رحمانیت و رحیمیت خداوند ما را شامل می شود و فقط باید ظرفیت خود را افزایش دهیم.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: شب قدر شب توبه است، توبه شرایطی دارد و این است که عزم جدی برای بازگشت به گناه نداشته باشیم؛ تمرین و ریاضت بکشیم تا دیگر آن گناه را تکرار نکنیم، حق الناس را بپردازیم و توجه به حق والدین داشته باشیم که این مسئله واجب است.
 
دکتر خاموشی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه شهید و اهمیت شهادت عنوان کرد: خداوند می‌فرمایند من جانشین آن شهید در خانواده‌اش هستم، هرکسی خانواده آن شهید را مورد ناراحتی قرار دهد انگار مرا مورد آزار قرار داده است.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه شهدا تابلوی تمام نمای بندگی، خشیت الهی و ایمان به غیب هستند، گفت: ما در مقابل خداوند خود را کوچک می‌دانیم چون خدا عظیم است، سمیع است، علیم است، صفات جمالیه دارد، رحیم است، از رگ گردن به ما نزدیک است، و نیات بد و خوب ما را می‌داند پس چرا در مقابل این خداوند کرنش نکنیم.
 
حجت‌الاسلام خاموشی یادآور شد: کسانی که از خداوند ترس دارند، عالمان خداوند هستند و در درجه خشیت الهی بالاترین درجه را حضرت علی(ع) دارد ؛ عالمان باطن دنیا را می‌بینند و کسانی خشیت دارند که علم غیب داشته باشند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این آیات سوره ملک «إِنَّ الَّذينَ يَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ بِالْغَيْبِ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَ أَجْرٌ کَبيرٌ » و « إِنَّ اللَّهَ يَعْلَمُ غَيْبَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اللَّهُ بَصيرٌ بِما تَعْمَلُونَ» «وَأُزْلِفَتِ الْجَنَّةُ لِلْمُتَّقِينَ غَيْرَ بَعِيدٍ (31) هَٰذَا مَا تُوعَدُونَ لِكُلِّ أَوَّابٍ حَفِيظٍ (32) مَّنْ خَشِيَ الرَّحْمَٰنَ بِالْغَيْبِ وَجَاءَ بِقَلْبٍ مُّنِيبٍ» گفت: اگر می خواهید قلبتان در اختیار خدا باشد باید اهل خشیت و ایمان به غیب داشته باشید ؛ انسان‌هایی خشیت دارند که علم، ایمان و عمل صالح داشته باشند.
 
رئیس هیئت امنای سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه وحی قرآن از غیب بوده، ملائکةالله غیب هستند، معاد غیب است، خدا غیب است و ما باید ایمان به غیب داشته باشیم، گفت: همه ما باید ایمان به ظهور، رجعت و غیب داشته باشیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار