اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مسگرزاده: تاثیر اقدام فرهنگی مرحوم البرز برای سالیان سال در رگ های جامعه جاری است

مسگرزاده: تاثیر اقدام فرهنگی مرحوم البرز برای سالیان سال در رگ های جامعه جاری است

مرضیه مسگرزاده مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش در دیدار با مهندس حیدر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز تاکید کرد: تاثیر اقدام فرهنگی مرحوم البرز برای سالیان سال در رگ های جامعه جاری است.

 دوشنبه 27 خرداد 1398   255  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه ، حیدر ارشدی در این دیدار ضمن ارائه  گزارشی از روند برگزاری همایش ملی پنجاه و ششمین سال جایزه بنیاد البرز  به  قدمت 57 ساله جایزه بنیاد البرز و ماهیت وقفی آن و همچنین عدم وابستگی این جایزه به هیچ مجموعه دولتی و غیردولتی در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و به تبیین اهداف بنیاد فرهنگی البرز در برگزاری همایش دانش آموزی در سال جاری پرداخت.
 
مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز با اشاره به مبلغ مناسب مادی جایزه بنیاد البرز در مقایسه با دیگر جشنواره‌ها و مسابقات جاری کشور گفت: در حال حاضر می توان جایزه بنیاد البرز را به لحاظ قدمت در زمره اولین و به لحاظ مبلغ ریالی باارزش ترین جایزه های علمی کشور بر شمرد.
 
ارشدی یادآور شد: رویکرد مدیریت جدید بنیاد این است که با ارتقای اعتبار معنوی جایزه بنیاد فرهنگی البرز، جایگاه آن به را به جایی برساند که منتخبین و برندگان جایزه بنیاد البرز این جایزه را با افتخار در سوابق خود قرار دهند.
 
مرضیه مسگرزاده، مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز در این دیدار با اشاره به نیت والا و نیک اندیشانه مرحوم البرز و اثرگذاری این حرکت در جامعه و جاری بودن آن در رگ های جامعه برای سالیان سال، بر مضاعف شدن درجه ماندگاری اقداماتی که در حوزه آموزش و پرورش انجام می شود و با حوزه وقف نیز ممزوج می شود، تاکید کرد.
 
وی با تجلیل از دایره نیت واقف و گستره پوشش منتخبین جایزه بنیاد البرز از سطح دانشمند تا دانش آموز و حتی نوباوه، به ارتقای جایگاه نقش‌آفرین این جایزه از برگزاری صرف یک همایش یک روزه، به همراهی بنیاد در طول مدت تحصیل در کنار منتخب اشاره کرد و این موضوع را باعث ایجاد گفتمان اجتماعی و هرچه بیشتر شناخته شدن نیت والای مرحوم البرز در جامعه برشمرد.
 
معرفی جشنواره نوجوان خوارزمی و اهداف تشکیل این جشنواره، از دیگر بخش های این جلسه بود که در ادامه بر ظرفیت مناسب تعاملی دو مجموعه وزارت آمورش و پرورش و بنیاد فرهنگی البرز در این مسیر و اشاعه و ترویج فرهنگ وقف علمی تاکید شد.
 
در بخش بعدی این دیدار، ناصر جعفری معاون برنامه ریزی دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حرکت موثر و ارزنده بنیاد فرهنگی البرز در برگزاری همایش‌های دانش   آموزی، به بیان برخی از نکات مرتبط با همایش‌های استانی در سنوات گذشته و شیوه انتخاب دانش آموزان پرداخت. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر