اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

اوقاف گیلان از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند

اوقاف گیلان از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: با در اختیار گذاشتن زمین و تامین اعتبارات مورد نیاز برای طرح های دانش بنیان اقتصادی، از شرکت های فناور محور استان حمایت می کنیم.

 سه شنبه 11 تیر 1398   147  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از گیلان حجت الاسلام ستار علیزاده در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان و تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش بنیان در رشت افزود: براساس تدابیر رئیس سازمان اوقاف، ارتباط مطلوبی بین وقف و فناوری در سازمان اوقاف ایجاد شده که حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نمونه‌ای آن است. 
وی رویکرد اقتصادی را یکی از مهمترین رویکردهای سنت حسنه وقف عنوان و اظهار داشت: برقراری عدالت اجتماعی، ایجاد اشتغال، رفع محرومیت از برکات وقف است چرا که وقف از ارکان اقتصاد اسلامی و اقتصاد مقاومتی است.
وی با اشاره به طرح نوین سازمان اوقاف و امور خیریه برای بهره گیری از توان خرد افراد جامعه برای انجام کارهای بزرگ خاطر نشان کرد: این طرح ثمرات بزرگی در حوزه آموزش، فرهنگ، بهداشت و درمان و اقتصاد داشته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان بیان داشت: سنت حسنه وقف نیاز جامعه را برطرف نموده و در اعتبارات دولتی صرفه جویی می‌کند و می‌توان این اعتبارات را در جای دیگری به نفع توسعه کشور و رفاه عمومی هزینه کرد.
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان نیز در سخنانی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان از ارکان اقتصاد مقاومتی‌ است، گفت: هدف ما از این نشست بررسی زمینه‌های مشترک همکاری و نحوه تعامل با کارگزاران وقف در استان است.
علی باستی افزود: سنت حسنه وقف ظرفیت خوبی برای حمایت از اقتصاد و شرکت‌های دانش بنیان است. 
بر اساس آخرین آمار، پارک علم و فناوری استان گیلان دارای 10 مرکز رشد و افزون بر 300 شرکت واحد فناور و هسته فناور است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر