اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

اطلاعیه دعوت به مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مورخ 15/4/97

دیرین دیرین

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

اوقاف گیلان از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند

اوقاف گیلان از شرکت های دانش بنیان حمایت می کند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: با در اختیار گذاشتن زمین و تامین اعتبارات مورد نیاز برای طرح های دانش بنیان اقتصادی، از شرکت های فناور محور استان حمایت می کنیم.

 سه شنبه 11 تیر 1398   95  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از گیلان حجت الاسلام ستار علیزاده در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان و تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش بنیان در رشت افزود: براساس تدابیر رئیس سازمان اوقاف، ارتباط مطلوبی بین وقف و فناوری در سازمان اوقاف ایجاد شده که حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نمونه‌ای آن است. 
وی رویکرد اقتصادی را یکی از مهمترین رویکردهای سنت حسنه وقف عنوان و اظهار داشت: برقراری عدالت اجتماعی، ایجاد اشتغال، رفع محرومیت از برکات وقف است چرا که وقف از ارکان اقتصاد اسلامی و اقتصاد مقاومتی است.
وی با اشاره به طرح نوین سازمان اوقاف و امور خیریه برای بهره گیری از توان خرد افراد جامعه برای انجام کارهای بزرگ خاطر نشان کرد: این طرح ثمرات بزرگی در حوزه آموزش، فرهنگ، بهداشت و درمان و اقتصاد داشته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان بیان داشت: سنت حسنه وقف نیاز جامعه را برطرف نموده و در اعتبارات دولتی صرفه جویی می‌کند و می‌توان این اعتبارات را در جای دیگری به نفع توسعه کشور و رفاه عمومی هزینه کرد.
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان نیز در سخنانی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان از ارکان اقتصاد مقاومتی‌ است، گفت: هدف ما از این نشست بررسی زمینه‌های مشترک همکاری و نحوه تعامل با کارگزاران وقف در استان است.
علی باستی افزود: سنت حسنه وقف ظرفیت خوبی برای حمایت از اقتصاد و شرکت‌های دانش بنیان است. 
بر اساس آخرین آمار، پارک علم و فناوری استان گیلان دارای 10 مرکز رشد و افزون بر 300 شرکت واحد فناور و هسته فناور است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر