اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

اختصاص شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده های موقوفه خواری در مازندران

اختصاص شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده های موقوفه خواری در مازندران

رئیس کل دادگستری مازندران از برخورد سریع و قاطع دستگاه قضایی مازندران با متعدیان به موقوفات استان خبر داد

 یک شنبه 16 تیر 1398   196  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از مازندران، حجت الاسلام اکبری در جلسه شورای اداری اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، با تبریک دهه کرامت اظهار کرد: سنت حسنه وقف خیرات و برکات زیادی دارد و همه ما به عنوان امانت داران موقوفات، وظیفه داریم تمام مساعی خود را برای حفظ موقوفات بکار گرفته و بر تعداد موقوفات بیفزاییم.
این مقام قضایی در ادامه با اشاره به نگاه ایجابی و مقابله ای دستگاه قضایی استان به موضوع وقف، افزود: در راستای نگرش ایجابی دادگستری مازندران به موقوفات، از وقف، موقوفه، واقف و متولیان خاص و عام وقف در استان حمایت حقوقی و قضایی می شود.
اکبری در ادامه تصریح کرد: متعدیان و متجاوزین به وقف و موقوفات با واکنش سریع، دقیق و قاطع دستگاه قضایی مواجه شده و قطعاً این برخورد قضایی و قانونی کم هزینه نخواهد بود.
رئیس کل دادگستری مازندران همچنین بر رسیدگی تخصصی به پرونده های مرتبط با وقف در دادگستری استان تاکید کرد و گفت: برای رسیدگی به پرونده های موقوفات، شعب ویژه اختصاص خواهد یافت تا این پرونده ها با توجه به اهمیت، با دقت و سرعت رسیدگی شود.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری با بیان اینکه اطاله دادرسی به ویژه در پرونده های موقوفات باید کاهش یابد، اجرای سریع و دقیق احکام صادره را مورد توجه قرار داد و افزود: مزه عدالت با اجرای احکام چشیده شده و تحقق این مهم اثر بازدارندگی خواهد داشت.
این مقام قضایی با اشاره به این مطلب که 88 درصد اوراق قضایی در استان به صورت الکترونیک ابلاغ می شود، اظهار کرد: لازم است ادارات اوقاف استان با ایجاد حساب کاربری مسیر ارسال اوراق قضایی را تسهیل کنند.
حجت الاسلام اکبری همچنین بر رعایت منویات واقفین و توجه به قانون از سوی متولیان وقف در استان تاکید و خاطرنشان کرد: با موقوفه خواری در استان به شدت مقابله می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر