اخبار سازمان اوقاف

پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

سالانه ۱۰۰ هزار نفر در کلاس‌های تخصصی حفظ قرآن شرکت می‌کنند

سالانه ۱۰۰ هزار نفر در کلاس‌های تخصصی حفظ قرآن شرکت می‌کنند

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از فعالیت 5 هزار موسسه قرآنی در کشور خبر داد و اعلام کرد : هر ساله ۱۰۰ هزار نفر در کلاس های تخصصی حفظ قرآن شرکت می کنند.

 چهارشنبه 19 تیر 1398   243  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه  حجت الاسلام و المسلمین سیدمصطفی حسینی در مراسم افتتاح دو مرکز قرآنی و فرهنگی در جوار امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس گفت: مجوز فعالیت موسسات قرآنی کشور از ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه صادر شده است.
 
وی افزود: آموزش قرآن و تربیت حافظان این کتاب آسمانی در راستای منویات رهبری انقلاب مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن توسط موسسات قرآنی در سراسر کشور بالاخص موسساتی که از ادارات اوقاف و امور خیریه مجوز فعالیت گرفته اند، در حال انجام است.
 
حسینی اضافه کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای تحقق منویات رهبری انقلاب و با هدف تربیت حافظان قرآنی در تفاهم نامه ای که با وزارت آموزش و پرورش امضا کرده است، اقدامات خوبی را از سال گذشته آغاز کرده است.
 
وی تصریح کرد: در راستای این تفاهم نامه سال گذشته حفظ جزء ۳۰ قرآن برای 2 میلیون دانش آموز اجرا شد که امسال نیز این برنامه در قالب طرح ۱۴۵۳ و دیگر طرح های حفظ قرآن ادارات اوقاف ادامه خواهد داشت.
 
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین با اشاره به افتتاح مرکز قرآنی و آموزش حفظ مجازی قرآن کریم ویژه برادران استان گلستان در شهر گنبدکاووس، گفت: مشابه این مراکز در ۲۶ استان کشور با هدف توسعه و نشر فعالیت های قرآنی و معارف آن از طریق روش های الکترونیکی و فضای مجازی راه اندازی شده است.
 
حسینی با مهم دانستن مقوله حفظ قرآن توسط اقشار مختلف جامعه، افزود: افرادی که وقت کافی برای شرکت در کلاس های قرآن آموزی و حفظ آن را به صورت حضوری ندارند می توانند از ظرفیت مراکز آموزش مجازی قرآن استفاده کنند.
 
وی با اشاره به راه اندازی مرکز اجتماعی، فرهنگی و قرآنی (افق) در جوار امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس گفت: این مراکز نیز در راستای توسعه فعالیت های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی با استفاده از ظرفیت های سخت و نرم افزاری امامزادگان و بقاع متبرکه توسط سازمان اوقاف در این مکان ها راه اندازی می شود.
 
حسینی، انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی بالاخص درحوزه کاهش آسیب های اجتماعی را از دیگر اهداف راه اندازی مراکز افق ذکر کرد و ادامه داد: درحال حاضر ۱۱۰ مرکز افق در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور راه اندازی شده و در دیگر بقاع متبرکه نیز متناسب با ظرفیت ها و سطح بندی های انجام شده به تدریج راه اندازی خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر