اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

واسپاری حوزه اجرای نیات واقفین به واحدهای تخصصی

واسپاری حوزه اجرای نیات واقفین به واحدهای تخصصی

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امورخیریه از واسپاری حوزه اجرای نیات واقفین به واحدهای تخصصی خبر داد و گفت: رویکرد ما انجام اجرای نیات تخصصی ازجمله امور قرآنی ، اقتصادی،بقاع متبرکه و... است تا واحدهای ذی‌ربط نسبت به سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در خصوص موقوفات مرتبط اقدام کنند.

 چهارشنبه 19 تیر 1398   457  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،رضا معممی مقدم افزود: در راستای اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین خیراندیش و با توجه به اینکه فراوانی نیات در حوزه‌های توسعه و ترویج قرآن کریم ، بقاع متبرکه ، مساجد ، عمران و آبادانی موقوفات و... است و همچنین با عنایت به لزوم سیاست‌گذاری در این حوزه‌ها نیازمند اقدام کارشناسی در حوزه‌های تخصصی فوق هستیم.
 
وی ادامه داد: بر همین اساس مقرر شد واحدهای تخصصی ازجمله مرکز امور قرآنی ، معاونت بهره‌وری و اقتصادی موقوفات، اداره کل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی نسبت به سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در خصوص موقوفات مرتبط اقدام کنند.
 
معممی مقدم همچنین یادآور شد: به‌عنوان‌مثال در حوزه توسعه و ترویج قرآن کریم با توجه به اینکه نیات واقفین در مصارف تلاوت قرآن کریم، قرائت قرآن ، ختم قرآن ،برگزاری مسابقات قرآن ،خرید و توزیع قرآن، قرائت قرآن بر مزار واقف و ... است  ،مرکز تخصصی باید نسبت به برنامه‌ریزی و انجام در خصوص اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش اقدام کند.
 
وی افزود: نظارت بر حسن اجرا و اجرای امینانه نیت واقف جزو وظایف ذاتی این اداره کل است و با جداسازی حوزه اجرا و نظارت،این مهم با دقت بیشتری انجام شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار