اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

حجت‌الاسلام حسینی: نخبگان قرآنی از دل مسابقات رشد می‌کنند/بزرگترین المپیاد قرآنی کشور در 100 هزار مدرسه

حجت‌الاسلام حسینی: نخبگان قرآنی از دل مسابقات رشد می‌کنند/بزرگترین المپیاد قرآنی کشور در 100 هزار مدرسه

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف، تشویق دانش‌آموزان به معنویت را هدف اصلی مسابقات قرآن دانش‌آموزی برشمرد و گفت: نخبگان قرآنی از دل همین مسابقات قرآنی ظهور می‌کنند.

 سه شنبه 25 تیر 1398   239  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امورخیریه از استان زنجان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، شب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ۴ سال پیش مسابقات قرآن دانش‌آموزی اوقاف با مسابقات قرآن دانش‌آموزی آموزش و پرورش ادغام و برگزاری آن به آموزش و پرورش واگذار شد.
وی ادامه داد: مقایسه نتایج مسابقات قرآن اوقاف با مسابقات قرآن آموزش و پرورش حاکی از اختلاف اندک در شناسایی نخبگان قرآنی در مسابقات کشوری داشت.
این مسئول با اشاره به اینکه مسابقات قرآن اوقاف به شکل کاملاً حرفه‌ای و رقابت‌ها در آموزش و پرورش بیشتر با هدف تشویق دانش‌آموزان به معنویت و فعالیت‌های قرآنی است، یادآور شد: اما در عمل خروجی در ارتباط با شناسایی نخبگان قرآنی در هر دو مسابقه نزدیک و تنگاتنگ است.
حسینی بیان کرد: امروز افرادی که به عنوان نخبگان قرآنی در محافل بزرگ کشور حضور می‌یابند، خروجی همین مسابقات است. مسابقات امروز، بزرگترین المپیاد قرآنی در گستره بیش از ۱۰۰ هزار مدرسه و ۱۴ میلیون دانش‌آموز است.
وی در مورد به‌کارگیری فناوری‌های نوین در مسابقات قرآن با توجه به پیشرفت تکنولوژی تصریح کرد: بخشی از این موضوع را با مکمل‌های دیگر جبران می‌کنیم. سال گذشته سازمان اوقاف و امور خیریه با همکاری آموزش و پرورش، حفظ جزء ۳۰ در قالب طرح ۱۴۵۲ را اجرا کرد که بیش از ۲ میلیون دانش‌آموز در آن شرکت کردند.
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه امروزه امکان این وجود ندارد که همه فرآیند آموزش و مسابقه به شکل حضوری برگزار شود، اظهار کرد: سال گذشته با توجه به نرم‌افزارهایی که در نظر گرفته شده بود، این مهم به نتیجه رسید و در آینده نیز این موضوع گسترش خواهد یافت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار