اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

نیکوکار ۹۰ ساله جیرفتی زمین کشاورزی خود راوقف کودکان نیازمند کرد

نیکوکار ۹۰ ساله جیرفتی زمین کشاورزی خود راوقف کودکان نیازمند کرد

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جیرفت از وقف زمین کشاورزی با نیت امور ایتام و کودکان فقیر توسط واقف ۹۰ ساله در این شهرستان خبر داد.

 یک شنبه 30 تیر 1398   297  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از کرمان، محمد محمدی فر رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جیرفت گفت: واقف خیراندیش "رمضان امیری مقدم" ملک کشاورزی خود را با نیت امور خیریه و عام المنفعه در قالب سنت حسنه وقف در این شهرستان ثبت شد.
وی افزود: واقف با داشتن ۹۰ سال سن در کمال صحت و سلامتی با مراجعه به اداره اوقاف طی اقدامی ۲۰ هزار متر مربع باغ با بیش از ۳۰ اصله نخیلات خرما ثمری و همچنین زمین زراعی خود را در روستای ساغری این شهرستان وقف کرد.
محمدی با اشاره به نیت واقف که نسبت به اجرای آن اهتمام ویژه‌ای داشته، تصریح کرد: واقف در متن وقف نامه استفاده و مصارف ملکش را در اولویت اول کمک به ایتام و کودکان فقیر شهرستان قرار داده و در ادامه هزینه در امور فرهنگی، قرآنی و ورزشی را از دیگر نیات خود معین کرده است.
وی اظهارداشت: تولیت ملک مذکور به اداره اوقاف واگذار شده و این اداره در راستای اجرای نیت واقف نسبت به اجرای نیت، توسعه و عمران موقوفه اقدام خواهد کرد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جیرفت با بیان اینکه مورد وقف جدید اولین وقف منفعتی امسال این اداره و یکی از موقوفات مهم منفعتی حوزه اجتماعی شهرستان می‌باشد، تصریح کرد: از ابتدای امسال ۴ مورد وقف دیگر نیز در این شهرستان محقق شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر