اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اهمیت دادن به حوزه وقف یعنی همان تعمیق فرهنگ دینی ما

اهمیت دادن به حوزه وقف یعنی همان تعمیق فرهنگ دینی ما

گفتگو با سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران

 دوشنبه 31 تیر 1398   259  0      

سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران در گفتگوی کوتاهی فرهنگ وقف را تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یک فرهنگ دینی خفته  ارزیابی کرد  و گفت: به دلیل دستبردهایی که قبل از پیروزی انقلاب به  حوزه وقف می‌شده و همچنین به دلیل ناامنی‌هایی که در این حوزه توسط رژیم ستم‌شاهی صورت می‌گرفته، وقف در پیش از پیروزی انقلاب اسلامی آسیب جدی دیده بود.
 
 
 
وی پیروزی انقلاب اسلامی را باعث احیای فرهنگی وقف در جامعه دانست و یادآور شد: هر مدیریتی که بعد از انقلاب اسلامی مسئولیت اوقاف را به عهده گرفته آن را توسعه داده و تعمیق بخشیده است و امروز اهمیت دادن به حوزه وقف یعنی همان تعمیق فرهنگ دینی ما.
 
سردار شکارچی تصریح کرد:اگر بخواهیم فرهنگی دینی خودمان را تعمیق ببخشیم باید برای وقف اهمیت ویژه‌ای قائل شویم که خوشبختانه امروز می‌توانیم بگوییم که اوقاف در جامعه ما  نسبت به گذشته خیلی رشد کرده است.
 
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح ایران در مورد اهمیت برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح کشور که مرحله مقدماتی آن از دهم مرداد در شهر قم برگزار می‌شود و همچنین در مورد دستاوردهای برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم که در فروردین‌ماه سال جاری در تهران برگزار شد، گفت: از همه دست‌اندرکاران مسابقات ارزشمند و نورانی قرآن تشکر می‌کنم و عرض خدا قوت و خسته نباشید دارم به همه این عزیزان.  برگزاری مسابقات داخلی و بین‌المللی قرآن در کشور ما عامل اصلی وحدت جهان اسلام است.
 
سردار شکارچی در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: تمام ملت‌ها در جهان اسلام حول محور قرآن هستند. البته جهان اسلام فقط شامل کشورهای مسلمان نمی‌شود. هر مسلمانی در هر نقطه‌ای از عالم تحت لوای قرآن است و این مسابقات تحکیم کننده وحدت اسلامی است و باعث ایجاد همدلی، همگرایی و انسجام بین‌المللی می‌شود.
وی که ازجمله حضور یافتگان در سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بود، اظهار کرد: امسال سازمان اوقاف این مسابقات را با یک خلاقیت و ابتکار جدیدی برگزار کرد و به نظر من این مسابقات از کیفیت خوبی برخوردار بوده است.
 
سردار شکارچی افزود:  مسابقات بین‌المللی قرآن پیامی را به مخاطبان خود در سطح جهان منتقل می‌کند که آن پیام استکبارستیزی و ظلم‌ستیزی و دشمن‌شناسی است و وحدت امت اسلامی را در کشور به نمایش می‌گذارد. همه مسلمان‌ها می‌آیند دستاوردهای انقلاب را مشاهده می‌کنند و با یک دل محکم به کشورشان بازمی‌گردند و این یعنی توسعه انقلاب اسلامی.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر