اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

روحانی نژاد: توسعه وقف در کشور از سیاست های اصلی سازمان اوقاف است/معرفی مدیر کل جدید اوقاف کردستان

روحانی نژاد: توسعه وقف در کشور از سیاست های اصلی سازمان اوقاف است/معرفی مدیر کل جدید اوقاف کردستان

مسئول امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: توسعه و گسترش وقف در کشور یکی از سیاست های اصلی و از برنامه های اولویت دار سازمان اوقاف و امور خیریه در سال جاری است.

 دوشنبه 31 تیر 1398   332  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از کردستان، مسئول امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه در آیین تکریم و معارفه مدیر کل جدید اوقاف و امور خیریه کردستان اظهار داشت: بخشی از فعالیت هایی که در زمینه گسترش وقف در کشور باید انجام شود از طریق رسانه ها و عوامل اجرایی و بخشی نیز از سوی علما و حوزه های علمیه قابل انجام است.
حجت الاسلام محمد روحانی‌نژاد افزود: مردم بشدت نیاز دارند احادیث نبوی و معصومین را بشنوند که از جمله این مباحث موضوع وقف است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی یادآور شد: دامنه وقف بسیار گسترده است و استان کردستان در این زمینه ظرفیت بالایی دارد بنابراین باید این مهم در این منطقه گسترش باید تا بخشی از آسیب ها و مشکلات اجتماعی را از این طریق برطرف کرد.
مسئول امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: سیاست دوم این سازمان در سال جاری این است که مردم آثار وقف را ملاحظه کرده و به سازمان اوقاف اعتماد کافی داشته باشند.
وی با بیان اینکه دشمن با تمام قدرت در صد د است اعتماد مردم را نسبت به سازمان اوقاف و مساله وقف سلب کند، افزود: در حال حاضر پنج شبکه ماهواره ای با تمام توان امورات وقف را رصد کرده و به هرنحوی می خواهند مردم را نسبت به این سنت حسنه دلسرد کنند.
حجت الاسلام روحانی نژاد با تاکید بر اینکه موقوفات باید نقش اجتماعی خود را نشان دهند، گفت: ایتام، کمک به نیازمندان و مستمندان و مسائل و مشکلات جامعه از جمله اموری است که باید در نیات واقفان مورد توجه باشد.
وی تاکید کرد: باید تلاش شود مردم منطقه ثلث اموالشان را وقف کرده و توصیه کنند بعد از مرگشان در امور خیریه با نیاتی که آثار اجتماعی داشته باشد و بتواند گرهی از مشکلات زندگی مردم باز کنند مورد استفاده قرار گیرد.
در این مراسم از خدمات حجت الاسلام مصطفی نوروزی قدردانی و حجت الاسلام محمد کاروند به عنوان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه کردستان معرفی شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار