اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

طرح توسعه حرم سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) در سه فاز اجرایی می شود

طرح توسعه حرم سلطان سید جلال الدین اشرف ( ع ) در سه فاز اجرایی می شود

رئیس هیئت امنای حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) از اجرایی شدن طرح توسعه حرم مطهر طی سه مرحله خبر داد.

 چهارشنبه 2 مرداد 1398   177  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه به منظور بررسی جزئیات اجرایی طرح فاز اول و تملک و تخریب بناها و مغازه ها و راه کارهای حقوقی و قانونی برای اجرای طرح توسعه حرم؛ نشست مشترکی با حضور اعضای هیئت امنای حرم مطهر، مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان و معاونین پشتیبانی و حقوقی این اداره کل، فرماندار، شهردار، کارشناسان و مهندسان اجرایی طرح و رئیس اداره ثبت و اسناد شهرستان در سالن دفتر مدیریت هیئت امنا ی حرم مطهر برگزار شد.
محمد عبدالله پور درباره گسترش طرح حرم مطهر گفت: ما در صدد اجرای طرح های زیادی هستیم تا گسترش صحن انجام بگیرد از جمله سرویس بهداشتی قدیمی حرم که مشکلات خاص خودش را داشت.
رئیس هیئت امنای حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف در خصوص ساماندهی مغازه های مردم در باب القبله و تملک آنها گفت: در مکان سرویس بهداشتی که تخریب شده است ۸ باب مغازه ساخته می شود که جایگزین مغازه های تخریبی روبروی باب القبله خواهد شد.
وی با بیان اینکه سرویس بهداشتی حرم را در طرح جدید در داخل صحن دیدیم افزود: این سرویس بهداشتی مثل سرویس های بهداشتی حرم حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع)، اختصاصی خاص حرم مطهر است.
محمد عبدالله پور خاطر نشان کرد: تا زمان احداث و اجرایی شدن طرح توسعه حرم، سرویس بهداشتی شماره ۲ حرم پشت داروخانه قدس که با هزینه بالغ بر ۵۰ میلیون تومان بازسازی و تعمیر شده است به طور شبانه روزی به زائران سرویس دهی می کند.
رئیس هیئت امنای حرم مطهر سلطان سید جلال الدین اشرف در مورد مغازه های پشت حرم که به پاساژ حرم مشهور است گفت: حداکثر مغازه هایی که تا امسال برای خرید نیاز است ۲۲ مغازه است این هم تا پایان سال با تعامل مغازه داران حل خواهد شد و خرید و تملک مابقی مغازه ها برای سال آینده در دستور کار قرار دارد.
وی در خصوص مغازه های ضلع جنوبی پیاده رو های اطراف حرم افزود: مغازه های دو طرف پیاده رو در طرح جامع و در فاز سوم اجرایی است و نقشه این طرح جامع در هیئت امنای حرم نصب شده است و صاحبان املاک در طرح می توانند با مراجعه به دفتر هیئت امنا از جزئیات آن مطلع شوند.
وی وجود مبارک سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) را نگینی برای استان گیلان و آفتاب عالم تابی برای مردم شهرستان برشمرد و در پایان اذعان کرد: ما اعتقاد داریم با عنایت این سید جلیل القدر همه مشکلاتی که در طرح است و با هیئت امنایی که فی سبیل الله آمدند و بیش از ۲۵ نفر از جوانان در بخش های مختلف طراحی، مهندسی و فرهنگی کمک می کنند و روز به روز این تعداد هم زیادتر می شود با عنایت خداوند پروژه را بتوانیم به یک جای مناسبی برسانیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر