اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

پیوند آسمانی ۱۰۰ زوج جوان در امامزاده سید‌حمزه(ع) تبریز / میزبانی بقاع متبرکه از جشن عقد زوج های جوان

پیوند آسمانی ۱۰۰ زوج جوان در امامزاده سید‌حمزه(ع) تبریز / میزبانی بقاع متبرکه از جشن عقد زوج های جوان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) ۱۰۰ زوج جوان طی مراسم «پیوند آسمانی» زندگی مشترک خود را در امامزاده سیدحمزه(ع) تبریز آغاز می‌کنند.

 شنبه 5 مرداد 1398   144  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام سید‌شهاب‌الدین حسینی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در نشست هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی متولیان جشن ازدواج گفت: همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) ۱۰۰ زوج جوان طی مراسم «پیوند آسمانی» زندگی مشترک خود را در امامزاده سیدحمزه(ع) تبریز آغاز می‌کنند.
وی با بیان این که ترویج سبک زندگی اسلامی یکی از وظایف مهم اداره‌‌کل اوقاف و امور خیریه است، گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام شده جشن ازدواج ۱۰۰ زوج جوان از میان قشرهای مختلف، با تامین اعتبار از محل نیات موقوفات، ۱۲ مردادماه در امامزاده سید حمزه(ع) تبریز برگزار می‌شود.
‌حسینی با اشاره به اینکه اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان در این زمینه از استان‌های پیشتاز است، افزود: در این برنامه اولویت با زوج‌هایی است که مهریه کم‌تری دارند تا به نوعی تداعی زندگی ساده ائمه بوده و ترویج زندگی آسان را به دنبال داشته باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی اظهار کرد: در راستای گسترش مسائل اجتماعی و فرهنگی در آستان مطهر امامزاده‌ها و همچنین آغاز یک زندگی به سبک ائمه به ویژه حضرت علی(ع)، این جشن عروسی در مکانی معنوی برگزار می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش وقف در حوزه‌های اجتماعی به ویژه ازدواج جوانان را در شرایط کنونی جامعه بسیار با اهمیت دانست و گفت: امروزه با توجه به شرایط اقتصادی سن ازدواج در جامعه بالا رفته و به همین لحاظ برخی آسیب‌های اجتماعی هم افزایش پیدا کرده، از این‌رو خیران به این موضوع در موقوفات و کمک‌های مالی خود توجه ویژه داشته باشند.
وی همچنین از برنامه ویژه زوج‌های سادات در روز عید غدیر خبر داد و گفت: به مناسبت روز عید غدیر نیز زوج‌های عقد کرده از سال ۹۷ تاکنون که مهریه‌ی پایینی دارند، می‌توانند با ارائه مدارک خود به اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در این طرح شرکت کرده و هدایای خود را از طرف اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان دریافت کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر