اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

معاون سازمان اوقاف: تاکید بر توسعه ظرفیت های اقتصادی موقوفات /سرمایه گذاری بخش خصوصی تسهیل می شود

معاون سازمان اوقاف: تاکید بر توسعه ظرفیت های اقتصادی موقوفات /سرمایه گذاری بخش خصوصی تسهیل می شود

معاون بهره وری اقتصادی موقوفات وبقاع متبرکه سازمان اوقاف شناسایی ظرفیت های اقتصادی موقوفات و بهره وری از آن را از رویکردهای امسال این سازمان دانست.

 شنبه 5 مرداد 1398   461  0      

به گزارش روابط عمومی و امور بین المل سازمان اوقاف و امورخیریه دکتر مهدی پندار در حاشیه بازدید از موقوفات مازندران با بیان اینکه اجرای نیات واقف نباید متوقف شود، افزود: یکی از رویکردهای امسال شناسایی و ظرفیت‌های موقوفات و بهره‌وری از آن است.
معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه تمام تلاش خود را در راستای جذب سرمایه‌گذاران در موقوفات و ارتقاء بهره‌وری به کار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه موقوفات مازندران قابلیت بهره‌برداری در حوزه دامپروری و پرورش دام‌های مولد را نیز دارند افزود: سرمایه‌گذاری در موقوفات باتوجه به ویژگی‌های هر منطقه و با بهره‌گیری از اعتبارات ملی و استانی صورت در این عرصه هم پیگیری خواهد شد.
معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف با بیان اینکه موقوفات در حوزه گردشگری نیز باید فعال شوند، تصریح کرد: باید ببینیم سهم موقوفات با این دارایی‌های فیزیکی قابل توجه در تولید ناخالص داخلی چه اندازه است.
پندار ادامه داد: باید سهم موقوفات رادر ایجاد اشتغال، رفاه، دور زدن تحریم‌ها، صرفه‌جویی ارزی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بیشتر کنیم.
وی یادآور شد: موقوفات از پتانسیل‌های بسیاری برخوردار هستند که باید در سال جاری سعی می‌کنیم به این پتانسیل‌ها توجه کرده و ایجاد اشتغال و درآمدزایی کنیم.
معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه با تأکید بر اهمیت سرمایه اقتصادی وقف، گفت: باید سهم وقف در اقتصاد کشور را مشخص کنیم.
پندار تصریح کرد: امیدوارم در سال رونق تولید بتوانیم نقش جدی را در این زمینه ایفا کنیم و با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان از کشاورزی، دامداری و شیلات گرفته تا صنعت و معدن با بازدهی مناسبی در موقوفات نقش‌آفرینی کنیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر