اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

بازدید مديركل امور اجتماعي سازمان از روند آماده‌سازی بسته‌های «مهر تحصیلی»/ توزیع 30 هزار بسته «مهر تحصیلی» توسط شرکت چاپ و انتشارات

بازدید مديركل امور اجتماعي سازمان از روند آماده‌سازی بسته‌های «مهر تحصیلی»/ توزیع 30 هزار بسته «مهر تحصیلی» توسط شرکت چاپ و انتشارات

رضا معممی مقدم مديركل امور اجتماعي و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه به همراه جمعی از مدیران این اداره کل ضمن دیدار با قدرت الله جنگروی مدیرعامل شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف از فعالیت‌های این شرکت و روند آماده‌سازی بسته‌های «مهر تحصیلی» بازدید کرد.

 چهارشنبه 23 مرداد 1398   346  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، قدرت الله جنگروی مدیرعامل شرکت چاپ و انتشارات در نشستی مشترک با مدیران اداره کل امور اجتماعي و مؤسسات خیریه این سازمان گفت: تهیه و تولید بسته‌های «مهر تحصیلی» از حدود یک ماه و نیم پیش آغاز شده است. قرارداد خرید لوازم‌التحریر و کیف مدرسه منعقد و دفاتر مشق موردنیاز هم توسط شرکت چاپ و انتشارات سازمان اوقاف و امور خیریه تولید شده است.
 
وی ادامه داد: از امروز این بسته‌ها بر اساس اعلام نیاز استانها توزیع خواهد شد و سعی می‌کنیم تا پیش از شروع محرم طبق قرارداد همه 20 هزار  بسته  «مهر تحصیلی» به‌طور کامل  در سطح کشور توزیع شود. ما ده هزار بسته هم اضافه‌تر از قرارداد منعقد شده پیش‌بینی کرده‌ایم که امسال جمعاً 30 هزار بسته مهر تحصیلی تولید و توزیع خواهد شد.
 
رضا معممی مقدم مديركل امور اجتماعي و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در بخش دیگری از این نشست گفت:یکی از شش طرح اجتماعی اداره کل اجتماعی و مؤسسات خیریه بحث مهر تحصیلی است. مهر تحصیلی اگرچه در نگاه اول به تولید نوشت‌افزار برمی‌گردد اما برای ما فعالیتی اجتماعی محسوب می‌شود که در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی، بزهکاری و جرم و جنایت نقش دارد.
 
وی یادآور شد: میزان بزهکاری و جرم و جنایت ارتباط معناداری با  میزان دانش آموزان بازمانده از تحصیل دارد. بیشتر زندانیان ما کم‌سواد هستند  و اکثر کاروان‌هایی که مواد مخدر حمل می‌کنند از جوانان بی‌کاری استفاده می‌کنند که سواد آن‌ها حداکثر تا سوم ابتدایی است.
 
معممی مقدم تصریح کرد: امسال شاهد هفتمین دوره اجرای طرح مهر تحصیلی هستیم که هزینه آن از محل عواید موقوفات مرتبط دارای درآمد در سال 98 تأمین شده است. بسته‌های مهر تحصیلی در میان دانش آموزان بی‌بضاعت و دانش آموزان دارالایتام‌ها و پرورشگاه‌ها توزیع خواهد شد.
 
وی تأکید کرد:در بحث اجرای طرح «مهر تحصیلی» مدیریت مشارکت اجتماعی و جذب خیرین و ایجاد وقف‌های جدید از اهمیت زیادی برخوردار است که ما در سال آن آینده اهتمام ویژه‌ای در این زمینه خواهیم داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار