اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اختصاص 2 میلیارد تومان به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در عید غدیر/اعلام شماره حساب برای دریافت کمک‌های مردمی

اختصاص 2 میلیارد تومان به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در عید غدیر/اعلام شماره حساب برای دریافت کمک‌های مردمی

رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در گفتگویی از اختصاص مبلغ 2 میلیارد تومان به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در عید غدیر خم خبر داد.

 چهارشنبه 23 مرداد 1398   384  0      

حجت الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این خبر گفت: این کار با هدف حمایت از خانواده‌های زندانیان نیازمند در سراسر کشور انجام می‌شود که در قالب این طرح ۸۰ زندانی جرائم غیر عمد مالی در روز عید غدیر آزاد می‌شوند.
 
وی یادآور شد: در اجرای این طرح که با حمایت خیرین نیکوکار، سازمان اوقاف و دیگر حمایت‌های مردمی به انجام رسیده است تاکنون مبلغ ۲ میلیارد تومان جمع‌آوری شده است.
 
شرفخانی گوشزد کرد: این طرح شامل زندانیان متأهل و فاقد جرائم فساد اخلاقی، اعتیاد و جرائم غیر عمد مالی است و زندانیانی که مرتکب جرائم غیر عمد مالی تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان شده و از سال ۱۳۹۰ در زندان به سر می‌برند آزاد و به کانون گرم خانواده‌های خود بازخواهند گشت.
 
رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در بخش دیگری از این گفتگو افزود: طرح آزادی زندانیان ویژه عید غدیر در قالب دو مرحله به انجام خواهد رسید و این طرح شامل زندانیان بدهکار پرداخت مهریه نخواهد بود و صرفاً برای افرادی بی‌بضاعتی است که دوران محکومیت مالی خود را سپری می‌کنند.
 
وی بابیان اینکه اجرای این طرح موجب بازگشت آرامش به خانواده زندانیان آزاد شده خواهد شد، گفت: پس از اجرای طرح مرحله اول آزادی زندانیان نیازمند مقدمات اجرای دومین بخش این طرح آغاز خواهد شد.
 
شرفخانی تصریح کرد: زندانیان یادشده مربوط به استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، فارس، اردبیل، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، مازندران، قم، کهکیلویه و بویراحمد و دیگر استان‌های کشور می‌شوند.
 
وی همچنین اظهار کرد: بیشترین آمار زندانیان که در روز عید غدیر آزاد خواهند شد مربوط به استان فارس با ۱۶ نفر و کمترین این آمار مربوط به استان‌های مرکزی و همدان است که در این دو استان دو زندانی آزاد خواهند شد.
 
شرفخانی به راه‌اندازی مرکز امور خیریه در سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد و گفت: آسیب‌شناسی، دستگیری و حمایت از نیازمندانی که از هیچ پوشش حمایتی بهره‌مند نیستند، کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و غیره از جمله اهداف تأسیس این مرکزاست.
 
این مسئول سازمان اوقاف و امور خیریه همچنین اضافه کرد:مشارکت مؤسسات امور خیریه و رفع نیازهای منطقه‌ای نیازمندان با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود آستان مقدس امامزادگان و ارائه خدمات معیشتی، حمایت از بیماران خانواده‌های نیازمند و کمک به امر تسهیل ازدواج ایتام و افراد بی‌سرپرست و بد سرپرست ازجمله  دیگر برنامه‌ها و اهداف مرکز امور خیریه محسوب می‌شود.
 
شرفخانی افزود: در اجرای این طرح «مراکز امور خیریه» در سراسر کشور در کنار مراکز افق (اجتماعی، فرهنگی، قرآنی) در آستان امام زادگان باهدف ساماندهی و حمایت از نیازمندان ارائه خدمت خواهند کرد.
 
شرفخانی بابیان اینکه حمایت از آسیب دیدگان بلایای طبیعی و راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه از دیگر برنامه در دست اقدام است، گفت: خیرین نیکوکار و دیگر هم‌وطنان کشور در صورت تمایل می‌توانند کمکهای خود را برای اجرای طرح آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به شماره‌کارت بانکی ۶۲۸۰۲۳۱۳۸۰۰۱۸۰۰۱ به نام «آزادی زندانیان جرائم غیرعمد» یا حساب شماره ۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷ بانک مسکن به نام سازمان اوقاف و امور خیریه واریز کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر