اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

تعیین تکلیف اختلافات ملکی اوقاف هرمزگان با دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی

تعیین تکلیف اختلافات ملکی اوقاف هرمزگان با دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت: از کارهای شاخص اداره کل اوقاف هرمزگان تعیین تکلیف اختلافات ملکی با دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی با قیمت حدود 50 میلیارد تومان بود که اتفاق خوبی برای استان است.

 یک شنبه 27 مرداد 1398   312  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف حجت‌الاسلام محمد طاهر گرایلی در نشستی خبری اظهار کرد: امروز سرعت تکنولوژی تبادل اطلاعات و ارتباطات به‌قدری زیاد است که اگر در گذشته جا بمانیم از خیلی مسائل عقب می‌مانیم.
وی افزود: وظیفه اصلی خبرنگار خبررسانی نیست بلکه نظارت اجتماعی است که اگر خوب محقق شود فرهنگ جامعه اصلاح می‌شود و ناهنجاری‌ها کنار می‌رود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان تصریح کرد: نظارت ابتدا باید برای مسئولین فراهم شود و بعد به مردم سرایت پیدا کند، برخی مسئولین از خدا نمی‌ترسند اما از خبرنگار می‌ترسند، برخی خبرنگاران روابط عمومی مسئولین و برخی ناظر اجتماعی آن‌ها می‌شوند.
حجت‌الاسلام گرایلی عنوان کرد: اگر نظارت‌ها و قلم‌ها به‌موقع و در زمان خود به کار گرفته شوند اثرگذاری زیادی دارد، قلمی که در دست خبرنگاران است سوپاپ اطمینان مردم است، اگر به‌موقع فریاد زده شود جلوی بسیاری از ناهنجاری‌ها گرفته می‌شود.
وی ادامه داد: نظارت و زمان‌شناسی و باور به اثرگذاری بسیار مهم است، خبرنگاری که می خواهد ناظر باشد نیز باید کنکاشگر، کنجکاو، شجاع، تحقیقی، مسلط، تیز و هوشمند باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان بیان کرد: برای عید سعید غدیر خم در 15 بقعه مراسم برگزار می‌شود، مراسم مذهبی باید مردمی برگزار شود نه دستگاهی!
حجت‌الاسلام گرایلی اظهار کرد: هر کاری مردمی برگزار شود ماندگار می‌شود و وقتی به دستگاه‌ها سپرده شود دیگر از رونق می‌افتد.
وی افزود: در خصوص رفع تصرفات هماهنگی بین اوقاف و برخی دستگاه‌ها علی‌الخصوص آموزش‌وپرورش به وجود آمد، مدارسی که در اختیار آموزش‌وپرورش است قراردادهایش بسته شود و اجاره‌های آن پرداخت شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان تصریح کرد: برگرداندن 600 هزار متر از تصرفات و اخذ هزار سند موقوفه از برنامه‌های بلندمدت این اداره کل است.
حجت‌الاسلام گرایلی عنوان کرد: بقاع متبرکه تعریفی متفاوت با اماکن متبرکه دارد، در دین چیزی به اسم قدمگاه نداریم و این مکان‌ها به‌عنوان مجتمع فرهنگی شناخته می‌شوند و نظارت آن‌ها با اوقاف است و برای جلوگیری از ایجاد خرافه چند مورد از اماکن خودساخته را تخریب کردیم.
وی ادامه داد: از کارهای شاخص اداره کل اوقاف هرمزگان تعیین تکلیف اختلافات ملکی با دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی با قیمت حدود 50 میلیارد تومان بود که اتفاق خوبی برای استان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان اظهار کرد: در خصوص برخوردهای خادمین بقاع آموزش‌هایی برگزار می‌شود و سعی در استفاده بیشتر از خادمین داوطلب داریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار