اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

سند موقوفه ۲۷۰ میلیارد تومانی در خوی اخذ شد/ دریافت898 سند تاکنون

سند موقوفه ۲۷۰ میلیارد تومانی در خوی اخذ شد/ دریافت898 سند تاکنون

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: یک موقوفه به ارزش ۲۷۰ میلیارد تومان در خوی به مساحت ۱۸۰ هکتار با پیگیری همکاران این اداره کل سنددار شد.

 چهارشنبه 30 مرداد 1398   245  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از آذربایجان غربی حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت در گفت‌وگویی با اشاره به سنددار شدن یک رقبه موقوفه در این استان اظهار داشت: این وقف در روستای هندوان خوی توسط شخصی به نام میرزا ابراهیم خویی انجام‌شده است.
وی دراین‌باره افزود: زمین این موقوفه به مساحت 180 هکتار است که جدیداً برای آن  سند مالکیت صادرشده و ارزش آن 270 میلیارد تومان برآورد شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی بابیان اینکه این شخص موقوفه‌های بسیاری  با نیات مختلف دارد، گفت: این وقف ارزش بسیاری دارد و بر اساس نیات وقف‌شده مورداستفاده  قرار می‌گیرد.
به گفته جوانبخت تا به امروز 898 رقبه موقوفه در این استان سنددار شده است ..
وی بابیان اینکه نیات این موقوفه شامل اطعام و احسان در شب‌های قدر ، اطعام و  احسان در دهه اول محرم ،حج نیابتی ،اعزام به عتبات عالیات ، کمک به طلاب مستمند و  مساعدت و کمک به طلاب خویی مقیم در نجف می‌باشد افزود: اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش  در سازمان اوقاف بسیار حائز اهمیت بوده و توان حداکثری این مجموعه نیز تلاش در  اجرای امینانه نیات این موقوفات می‌باشد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان غربی ضمن تقدیر و ارج نهادن به تلاش‌های  صورت گرفته توسط همکاران اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خوی در جهت اخذ سند  موقوفه اظهار داشت : نباید از همکاری و همراهی همکاران اداره کل ثبت‌اسناد و املاک  استان و شهرستان خوی در اخذ سند موقوفه شهید میرزا ابراهیم آقای خویی غافل بود، چرا این مجموعه همواره در راستای تسهیل در امر اخذ اسناد موقوفات تلاش‌های مؤثر و قابل‌تقدیری  طی چند سال گذشته با اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی داشتند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر