اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

افتتاح نخستین مدرسه تابستانه خیر ماندگار/ تأکید بر اهمیت نقش تسهیلگری سازمان اوقاف در حوزه  خیریه‌ها

افتتاح نخستین مدرسه تابستانه خیر ماندگار/ تأکید بر اهمیت نقش تسهیلگری سازمان اوقاف در حوزه خیریه‌ها

مديركل امور اجتماعي و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در آیین افتتاحیه نخستین مدرسه تابستانه خیر ماندگار بر اهمیت نقش تسهیلگری این سازمان در حوزه خیر و خیریه‌ها تأکید کرد.

 سه شنبه 5 شهریور 1398   182  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، نخستین مدرسه تابستانه خیر ماندگار به همت سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و مشارکت بنیاد خیریه راهبری آلاء و سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر افتتاح شد.
 
رضا معممی‌مقدم مديركل امور اجتماعي و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف در آیین افتتاحیه نخستین مدرسه تابستانه خیر ماندگار ویژه مدیران، کارکنان و داوطلبان مؤسسات خیریه و سمن‌ها گفت: دوره تخصصی مدرسه تابستانه خیر ماندگار باهدف بازنشر و همچنین تولید سواد خیریه به‌منظور کادرسازی و کادریابی طراحی شده است.
 
وی ادامه داد: راه‌اندازی مرکز امور خیریه، متشکل سازی خیریه‌ها، تقویت و ارتقاء دانش علمی به‌جای دانش صرف تجربی، حمایت از خیریه‌ها و تعامل هرچه بیشتر سازمان اوقاف و امور خیریه با خیرین و خیریه‌ها از رویکردها و تدابیر ریاست سازمان است که اثرات و برکات آن فراوان خواهد بود.
 
معممی مقدم یادآور شد: راه‌اندازی مراکز افق و انجام کار اجتماعی، فرهنگی و قرآنی در بقاع متبرکه شاخص، بستری برای حضور خیریه‌ها در ذیل عترت خواهد بود و ضمن نورانی‌تر کردن امور خیر، کار را وسیع و با برکت‌تر می‌کند.
 
وی در ادامه با اشاره به تهیه و توزیع بیش از 30 هزار بسته تحصیلی برای دانش آموزان  نیازمند توسط سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در سال جاری اظهار داشت: موقوفات موجود دارای 331 هزار نیت هستند که در 804 عنوان کلی تجمیع شده است که 277 مورد آن در حوزه خیریه و  200 عنوان در سرفصل اجتماعی است که بیش از 60 درصد واقفین در حوزه خیریه و اجتماعی اهتمام داشته‌اند.
 
معممی مقدم اظهار داشت: رویکرد دکتر خاموشی ریاست جدید سازمان اوقاف و امور خیریه در این سازمان تقویت و انجام کارهای تسهیلگری  در حوزه خیر و خیریه‌ها است و آغوش سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  به روی خیریه‌ها باز است.
 
وی اضافه کرد: امید است با کارهای زیربنایی که در سازمان در حال اجرا است ما بتوانیم نقش حمایتی خود را در حوزه خیر و خیرین تقویت کنیم . ما در این حوزه مداخله‌گر نیستیم و نقش تسهیلگری خواهیم داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار