اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

رئیس اداره ترویج وقف: رمز ماندگاری موقوفه ها نیت واقفین است

رئیس اداره ترویج وقف: رمز ماندگاری موقوفه ها نیت واقفین است

رئیس اداره ترویج فرهنگ وقف سازمان اوقاف با اشاره به اینکه تاثیرات وقف در جوامع بسیار بی بدیل و غیرقابل انکار است، گفت: رمز ماندگاری موقوفه ها نیت واقفین است.

 سه شنبه 5 شهریور 1398   210  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف از سنندج، محمد محرابی امروز (4شهریور) در مراسم اختتامیه ششمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری که در پردیس سینما بهمن سنندج برگزار شد، اظهار داشت: رمز ماندگاری موقوفه ها نیت واقفین است زیرا در پشت هر موقوفه ای نیت های بزرگ واقف نهفته است.
وی افزود: بسیاری از واقفان جامعه با نیت خیر و حمایت از نیازمندان و فقیران اموال خود را در راه خدا وقف کرده اند.
رئیس اداره ترویج فرهنگ وقف سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: بررسی نیت واقفان در وقف موقوفه ها نشان دهنده آن است که واقف در راستای رفع نیازهای فرهنگی و اجتماعی دوران خود اقدام به وقف کرده است.
وی افزود: وقف متعلق به همه آحاد جامعه اسلامی است، زیرا اماکن خدمات عمومی، مساجد و غیره از سوی واقفان و خیران احداث شده است و همه آحاد جامعه به نوعی از خدمات آن بهره مند هستند.
وی درپایان با اشاره به بهره گیری از ابزار هنر و قشر هنرمندان در ترویج فرهنگ حسنه وقف افزود: با بهره گیری از ابزار هنر وهنرمندان می توان به ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه کمک شایانی کرد.
در آئین اختتامیه جشنواره از آثار هنری هنرمندان در بخش های خوشنویسی، کارتن، تصویرسازی، نقاشی در بخش های کودکان، نوجوانان و بزرگسالان تجلیل و تقدیر بعمل آمد و از داوران این بخش ها از جمله نگین وکیلی مدرس و مدیر آموزشگاه رویای رنگی در سنندج با دادن لوح تقدیر و تندیس تقدیر شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار