اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مرحله حضوری‌نویسی مسابقات کتابت قرآن دهم مهر برگزار می‌شود/ خوشنویسان تا 20 شهریور برای ارسال آثار مهلت دارند

مرحله حضوری‌نویسی مسابقات کتابت قرآن دهم مهر برگزار می‌شود/ خوشنویسان تا 20 شهریور برای ارسال آثار مهلت دارند

مدیر مدرسه کتابت قرآن کریم در نشست خبری شورای سیاست‌گذاری نخستین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن بابیان اینکه خوشنویسان تا 20 شهریور مهلت دارند آثار خود را به دبیرخانه مسابقات ارسال کنند، گفت: مرحله حضوری‌نویسی مسابقات کتابت قرآن دهم مهر برگزار می‌شود.

 دوشنبه 11 شهریور 1398   144  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، نشست خبری شورای سیاست‌گذاری نخستین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن  با حضور حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ،حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدحسین نواب، مدیر مدرسه اسلامی هنر و احسان پورنعمان مدیر مدرسه کتابت قرآن در ساختمان مهر سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.
 
در بخش پایانی این نشست احسان پورنعمان مدیر مدرسه کتابت قرآن کریم  بابیان اینکه فراخوان مسابقات از روز عید غدیر  منتشر شده است، گفت: عموم خوشنویسان و کاتبان قرآن در جریان این مسابقه هستند و ما تا روز ۲۰ شهریور منتظر ارسال آثار خوشنویسان و کاتبان قرآن هستیم.
 
وی ادامه داد: از ۲۰ شهریور تا ابتدای مهر سعی می‌کنیم داوری مرحله اولیه را انجام دهیم.در دو رده کاتبان فاخر و کاتبان جوان حدوداً ۲۰ نفر را برای مرحله پایانی مسابقه انتخاب می‌کنیم که این مرحله به‌صورت حضوری نویسی دردهم مهرماه در حاشیه مسابقات سراسری قرآن کریم در اصفهان برگزار خواهد شد.
 
پورنعمان یادآور شد: یکی از مسائلی که با  آرای شورای سیاست‌گذاری و با توجه به بررسی جشنواره‌های خوشنویسی در کشور در نظر گرفته شده است این است که برای این رشته هم همانند سایر رشته‌های قرآنی شیوه‌نامه داوری مشخصی با کمک هیئت‌داوران تدوین بشود تا از قبل کاتبان قرآن در جریان قوانین باشند.
 
وی در ادامه در خصوص جوایز مسابقات نیز گفت :خوشنویسان در دو بخش می‌توانند در مسابقات شرکت کنند که در بخش کتابت فاخر که ویژه افراد حرفه‌ای است جایزه نفر اول ۱۵۰ میلیون ریال نفر دوم ۸۰ میلیون ریال و نفر سوم ۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است علاوه بر این ده جایزه  تقدیری ۲۰ میلیون ریالی نیز در این بخش به شرکت‌کنندگان برگزیده اهدا خواهد شد. در بخش کاتبان جوان هم که مخصوص هنرمندان مبتدی و کارآموز است سه جایزه ۴۰ ،۳۰ و ۲۰ میلیون ریالی درنظر گرفته شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار