اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

مدیر کل جدید اوقاف زنجان معرفی شد/ رویکرد سازمان اوقاف حمایت از شرکت های دانش بنیان

مدیر کل جدید اوقاف زنجان معرفی شد/ رویکرد سازمان اوقاف حمایت از شرکت های دانش بنیان

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان پیش از ظهر امروز با حضور مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه و نماینده ولی فقیه در استان زنجان برگزار شد.

 چهارشنبه 27 شهریور 1398   336  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام جعفر جنتی مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان زنجان در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های اوقاف و امور خیریه استان طی دو سال گذشته اظهار کرد: قطعا اگر خدمتی در این دو سال رخ داده است در سایه کمک‌ها و ارشادات مجموعه استانی اتفاق افتاده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه در این مدت پیشرفت‌های خوبی در احیای موقوفات داشتیم، بیان کرد: تلاش ما در این مدت اجرایی کردن سیاست‌های سازمان بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان زنجان در استان نیز در این جلسه ضمن اشاره به فعالیت‌های دو سال قبل اوقاف و امور خیریه استان زنجان اظهار کرد: اقدامات خوبی صورت گرفته است و امیدوارم در ادامه نیز این فعالیت‌ها ادامه داشته باشد.
آیت‌الله خاتمی گفت: امیدواریم این روندی که در این مدت وجود داشته با حضور مدیرکل جدید استمرار داشته باشد.
مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این جلسه با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای اصلی این سازمان ترویج فرهنگ وقف است، اظهار کرد: رسانه‌ها در ترویج فرهنگ وقف نقش بسزایی دارند.
حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای اصلی این سازمان ترویج فرهنگ وقف است، گفت: فرهنگ وقف در جامعه خدشه‌دار شده است و رسانه‌ها و مبلغان در احیای آن نقش اساسی دارند.
وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در مدیریت جدید تلاش کرده ماموریت‌های واگذار شده را عملیاتی کند و فرهنگ وقف را توسعه دهد، اضافه کرد: یکی از رویکردهای سازمان اوقاف ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان است تا با حمایت اوقاف تولید ثروت کنند.
مسئول امور استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از مخدوش شدن فرهنگ وقف خبر داد و گفت: در سده‌های گذشته وقف به فرهنگ تبدیل شده و مردم همه یا بخشی از اموال خود را وقف می‌کردند اما امروز این فرهنگ مخدوش شده است.
وی به اطلاع‌رسانی آثار اجتماعی وقف تأکید کرد و افزود: اوقاف در تلاش است که نقش اجتماعی خود را برجسته کند و با ارتقای بهره‌وری از حوزه‌های علمیه پشتیبانی کند تا کارکرد مطلوب خود را پیدا کنند.
روحانی‌نژاد در ادامه به ویژگی‌‎های استان زنجان اشاره کرد و گفت: زنجان به برکت سیدالشهدا(ع) استانی برای همه جهان شناخته شده است.
وی تصریح کرد: زنجان توانسته با همایش‌های بزرگ، سیدالشهدا و اهل‌بیت(ع) را در سراسر عالم معرفی کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر