اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

مدرسه خیر ماندگار

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

شماره حساب کمک مهر تحصیلی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

هزینه مسابقات سراسری قرآن  تا یک‌سوم  سال‌های قبل کاهش یافته/ جوایز نفرات برگزیده دو برابر شده است

هزینه مسابقات سراسری قرآن تا یک‌سوم سال‌های قبل کاهش یافته/ جوایز نفرات برگزیده دو برابر شده است

رئیس بنیاد مسابقات قرآن کریم با تأکید بر اینکه امسال هزینه مسابقات سراسری قرآن یک‌سوم سال گذشته است، گفت: این در حالی است که جوایز نفرات برتر مسابقات دو برابر سال گذشته در نظر گرفته شده است.

 یک شنبه 31 شهریور 1398   405  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، نشست خبری چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم با حضور حجت اسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی مقنی، رئیس بنیاد مسابقات قرآن برگزار شد.
 
در بخشی از این نشست خبری حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی مقنی، رئیس بنیاد مسابقات قرآن جمهوری اسلامی ایران به تشریح جزئیات چهل‌ودومین دوره این مسابقات پرداخت و گفت: در این دوره از مسابقات ۲۱۰ نفر نخبه قرآنی طی روزهای ششم تا ۱۹ مهرماه در دانشگاه اصفهان به رقابت می‌پردازند.
 
وی یادآور شد: مرحله مقدماتی این مسابقات با حضور ۵۳۵ نفر در قم از دهم تا آخر مردادماه برگزار شد و نفرات برگزیده به مرحله نهایی راه یافته‌اند. در بخش بانوان مجموعاً ۴۰۵ شرکت‌کننده هستند که البته رقابت‌ها در دو رشته دعاخوانی و همسرایی و همخوانی قرآن کریم در قم برگزار و پایان یافته است. علت برگزاری رقابت‌های این دو رشته در شهر قم، کاهش تراکم مسابقات و چابک‌تر شدن رقابت‌ها در بخش بانوان بوده است.
 
رئیس بنیاد مسابقات قرآن با بیان اینکه سال گذشته مرحله نهایی رشته‌های معارفی در شهر اراک و در ایام برگزاری مسابقات دیگر رشته‌ها برگزار شد، تصریح کرد: امسال به دلیل اینکه روزهای مسابقات کمتر، چابک‌تر و جذاب‌تر شود، مرحله نهایی معارفی را در استان قم به‌صورت تولیدی برگزار کردیم که بعد از ماه صفر از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود. بنابراین در استان اصفهان و در بخش بانوان صرفاً میزبان شرکت‌کنندگانی از رشته‌های حفظ در اجزاء مختلف و قرائت تحقیق و ترتیل خواهیم بود. ضمن اینکه در بخش آقایان نیز فینال مسابقات در استان اصفهان برگزار می‌شود.
 
وی ادامه داد: داوران این مرحله همان هیئت‌داوران مرحله مقدماتی هستند که شامل ۶۰ نفر در بخش آقایان و ۴۵ نفر در بخش بانوان است. 
 
مقنی اضافه کرد: افتتاحیه مسابقات ششم مهرماه ساعت ۱۰ برگزار می‌شود و رقابت‌ها در این بخش تا روز یازدهم ادامه دارد. از روز دوازدهم هم بخش بانوان شروع می‌شود و عصر روز نوزدهم هم اختتامیه بانوان برگزار می‌شود، مجموعاً در ایام برگزاری مسابقات شاهد برپایی شش مراسم افتتاحیه و اختتامیه خواهیم بود. در حاشیه مسابقات هم نمایشگاه مختصر و مفیدی را شاهد خواهیم بود. محافل قرآنی از همین هفته در استان میزبان شروع شده و تا آخر مسابقات نیز ادامه دارد.
 
مقنی سپس در پاسخ به سؤال خبرنگار روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه مبنی بر فعالیت‌های انجام‌شده به‌منظور کاهش هزینه مسابقات نیز گفت: امسال مسابقات در بخش مقدماتی در مجتمعی که متعلق به مرکز امور قرآنی است، برگزار شد و همین باعث شد تا هزینه اسکان را حذف کنیم. در خصوص هزینه اسکان داوران نیز با بعثه مقام معظم رهبری هماهنگ شد تا شاهد اسکان داوران در این مرکز باشیم.
 
وی گوشزد کرد: در هزینه‌های کارگردانی و تهیه‌کنندگی نیز حداقل هزینه‌ها پرداخت شد و حق‌الزحمه داوران هم افزایش نداشته است با این حال جوایز نفرات برتر را افزایش خواهیم داد.
 
رئیس بنیاد مسابقات قرآن افزود: در بخش نهایی مسابقات هم محل رقابت و اسکان شرکت‌کنندگان دانشگاه اصفهان خواهد بود و هزینه مسابقات نسبت به استان‌های دیگر در سال‌های قبل تا یک‌سوم کاهش یافته است. درحالی‌که هزینه خدمات امسال سه برابر شده است. جوایز نفرات برتر نیز به دو برابر افزایش یافته است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر