اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

برگزاری نشست بررسی وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی در اصفهان/ محمدی: وقف باعث پیشرفت جوامع می شود

برگزاری نشست بررسی وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی در اصفهان/ محمدی: وقف باعث پیشرفت جوامع می شود

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در نشست بررسی وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی در اصفهان گفت: هر جامعه‌ای که بخواهد پیشرفت کند باید متصل به وقف شود چرا که وقف یک صدقه جاریه است.

 چهارشنبه 10 مهر 1398   135  0      


به گزارش ستاد خبری چهل و دومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم در اصفهان، حجت‌الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در نشست بررسی وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی که در اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان برگزار شد،اظهار کرد: قطب اصلی قرآن کشور اصفهان است زیرا تعدد موسسات قرآنی در این استان نشان دهنده علاقه مردم به قرآن است و سایر استان‌ها نیز باید در این زمینه از این منطقه الگو بگیرند.

وی دلیل وجود ظرفیت بالای قرآنی در استان اصفهان را ریشه در ظرفیت تاریخی این شهر دانست و گفت: استان اصفهان همواره در طول تاریخ در همه عرصه‌ها سرآمد بوده و  مایه افتخار کشور و جهان اسلام است.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در ادامه به نقش و جایگاه شهیدان در ترویج فرهنگ قرآنی اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که اجر خانواده شهدا در قیامت بی شک بیشتر از شهدا است، زیرا والدین این فرزندان را به نقطه پرواز رسانده‌اند و دوری‌ها و مصیبت‌ها بعد از شهادت تا پایان عمر همراه خانواده شهید است و خانواده شهید در یک مسیر طولانی مصیبت را تحمل می‌کند و اجر خانواده شهید اصلا کمتر از شهید نیست و از خداوند می‌خواهیم که ما را به شهادت نزدیک کند.

وی خاطرنشان کرد: قرآن تنها شهدا و انسان‌هایی که بر اساس قرآن زندگی می کنند را زنده به حساب می آورد و این افراد بهره مند از حیات طیبه هستند.

محمدی با بیان اینکه اگر کسی بتواند قرآنی باشد و به شهادت برسد مصداق دو نوع حیات طیبه در دنیا و آخرت است، افزود: شهید قرآنی عالی‌ترین مصداق بقیه الله است، تحول روحی و معنوی که شهید حججی در دنیا ایجاد کرد موجب شد نام این شهید در کنار نام امام خمینی بدرخشد و این یک افتخار بسیار بزرگ برای مردم اصفهان و نجف آباد است.

وی تصریح کرد: هر جامعه‌ای که بخواهد پیشرفت کند باید متصل به وقف شود، چرا که وقف یک صدقه جاریه است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر