اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

برگزاری نشست بررسی وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی در اصفهان/ محمدی: وقف باعث پیشرفت جوامع می شود

برگزاری نشست بررسی وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی در اصفهان/ محمدی: وقف باعث پیشرفت جوامع می شود

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در نشست بررسی وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی در اصفهان گفت: هر جامعه‌ای که بخواهد پیشرفت کند باید متصل به وقف شود چرا که وقف یک صدقه جاریه است.

 چهارشنبه 10 مهر 1398   82  0      


به گزارش ستاد خبری چهل و دومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم در اصفهان، حجت‌الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی در نشست بررسی وقف مشارکتی در حوزه امور قرآنی که در اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان برگزار شد،اظهار کرد: قطب اصلی قرآن کشور اصفهان است زیرا تعدد موسسات قرآنی در این استان نشان دهنده علاقه مردم به قرآن است و سایر استان‌ها نیز باید در این زمینه از این منطقه الگو بگیرند.

وی دلیل وجود ظرفیت بالای قرآنی در استان اصفهان را ریشه در ظرفیت تاریخی این شهر دانست و گفت: استان اصفهان همواره در طول تاریخ در همه عرصه‌ها سرآمد بوده و  مایه افتخار کشور و جهان اسلام است.

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور در ادامه به نقش و جایگاه شهیدان در ترویج فرهنگ قرآنی اشاره کرد و گفت: باید توجه داشت که اجر خانواده شهدا در قیامت بی شک بیشتر از شهدا است، زیرا والدین این فرزندان را به نقطه پرواز رسانده‌اند و دوری‌ها و مصیبت‌ها بعد از شهادت تا پایان عمر همراه خانواده شهید است و خانواده شهید در یک مسیر طولانی مصیبت را تحمل می‌کند و اجر خانواده شهید اصلا کمتر از شهید نیست و از خداوند می‌خواهیم که ما را به شهادت نزدیک کند.

وی خاطرنشان کرد: قرآن تنها شهدا و انسان‌هایی که بر اساس قرآن زندگی می کنند را زنده به حساب می آورد و این افراد بهره مند از حیات طیبه هستند.

محمدی با بیان اینکه اگر کسی بتواند قرآنی باشد و به شهادت برسد مصداق دو نوع حیات طیبه در دنیا و آخرت است، افزود: شهید قرآنی عالی‌ترین مصداق بقیه الله است، تحول روحی و معنوی که شهید حججی در دنیا ایجاد کرد موجب شد نام این شهید در کنار نام امام خمینی بدرخشد و این یک افتخار بسیار بزرگ برای مردم اصفهان و نجف آباد است.

وی تصریح کرد: هر جامعه‌ای که بخواهد پیشرفت کند باید متصل به وقف شود، چرا که وقف یک صدقه جاریه است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار