اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

آغاز فعالیت موکب بقاع متبرکه پنج استان در مرز مهران/ پخت و توزیع روزانه ۱۲ هزار پرس غذا

آغاز فعالیت موکب بقاع متبرکه پنج استان در مرز مهران/ پخت و توزیع روزانه ۱۲ هزار پرس غذا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با اشاره به آغاز فعالیت موکب بزرگ امامزادگان و بقاع متبرکه در مرز مهران، گفت: درآمد موقوفات مرتبط با عزاداری امام حسین (ع) ۶ استان کشور برای خدمات‌دهی زوار اربعین حسینی در مهران هزینه می شود.

 شنبه 20 مهر 1398   157  0      

به گزارش ستاد خبری اربعین سازمان اوقاف حجت‌الاسلام «مرتضی عزیزی» در ایلام بابیان این مطلب، اظهار کرد: موکب بزرگ امامزادگان و بقاع متبرکه کشور در مرز مهران با همکاری ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان‌های ایلام، سمنان، گلستان، گیلان، خراسان شمالی و استان آذربایجان غربی در پایانه مرزی مهران دایر شده است.
وی بابیان اینکه یک آشپزخانه بزرگ و دائمی در محل قدمگاه امامزاده ابراهیم قتال (ع) برای پخت غذا و توزیع در بین زوار اربعین حسینی احداث‌شده است، یادآور شد: درآمد موقوفات مرتبط با عزاداری امام حسین (ع) در ۶ استان کشور در اربعین امسال برای خدمات‌دهی زائران اباعبدالله الحسین (ع) در مهران هزینه می‌شود.
حجت‌الاسلام عزیزی بابیان اینکه اربعین امسال از طریق ادارات اوقاف و امور خیریه ۶ استان کشور ۲ موکب بزرگ فرهنگی و تغذیه و اسکان در مهران راه‌اندازی شده است، افزود: هزینه این مواکب از محل موقوفات مرتبط با عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) تأمین می‌شود.
وی بابیان اینکه روزانه ۱۲ هزار وعده‌غذا در آشپزخانه مرکزی این اداره کل در مهران پخت و بین زائران اربعین حسینی توزیع خواهد شد، تصریح کرد: کار پخت غذا در این آشپزخانه آغازشده و تاکنون ۲۰ تن گوشت و ۴۰ تن برنج از سوی خیران به این آشپزخانه ارسال‌شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام خاطرنشان کرد: خدمات‌دهی این موکب‌ها تا یک هفته پس از برگزاری راهپیمایی اربعین و بازگشت زائران از عتبات عالیات ادامه خواهد داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار