اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

بهره‌برداری از فاز نخست ساختمان بی‌بی زینب(س) در مازندران  با ۴۰میلیارد ریال اعتبار

بهره‌برداری از فاز نخست ساختمان بی‌بی زینب(س) در مازندران با ۴۰میلیارد ریال اعتبار

فاز نخست ساختمان بی‌بی زینب(س) گلوگاه مازندران با ۴۰میلیارد ریال اعتبار با حضور عضو هیأت رئیسه کمیسون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی به بهره‌برداری رسید.

 چهارشنبه 8 آبان 1398   345  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از مازندران، همزمان با دهه وقف، فاز نخست ساختمان سیده بی‌بی زینب (س) شهرستان گلوگاه با ۴۰میلیارد ریال اعتبار با حضور شاعری نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام میراحمدی امام جمعه گلوگاه، فرماندار گلوگاه و جمعی از مدیران استانی و شهری و اهالی این شهرستان به بهره‌برداری رسید.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در این آیین گفت: فاز دوم ساختمان بقعه متبرکه سیده بی‌بی زینب (س) گلوگاه نیازمند ۴۰ میلیارد ریال اعتبار است که در این زمینه خواستار مشارکت مردم، خیران، دولت و همه مسئولان هستیم.
حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی بیان کرد: این بقعه متبرکه بخاطر قرار داشتن در طریق‌الرضا(ع) از نظر موقعیت جغرافیایی می‌تواند به بزرگترین پایگاه اجتماعی، فرهنگی و مذهبی شرق مازندران تبدیل شود.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بر ضرورت توجه به بقاع متبرکه در کشور تاکید کرد و افزود: آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه پایگاه های فرهنگی و مذهبی هر شهر و منطقه هستند و دولت باید در برنامه ریزی به آنها توجه کند.
علی‌محمد شاعری با قدردانی از اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران در اجرای پروژه های عظیم بقاع متبرکه عنوان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه طی چند سال اخیر پروژه های بزرگ عمرانی و طرح های توسعه اماکن مذهبی را در دست اجرا دارد که از این مسئله حمایت می کنیم.
وی بیان کرد: اوقاف با توجه به گستره فعالیت هایی که دارد این انتظار می رود چنین پویا و اثرگذار باشد که در استان مازندران نیز این اثرگذار مشاهده می شود.
حجت‌الاسلام سید ابراهیم میراحمدی امام جمعه گلوگاه نیز در این مراسم از تلاش‌های مدیرکل اوقاف مازندران در اجرای این پروژه عظیم قدردانی کرد و گفت: استان مازندران جزو نخستین استانهایی بود که امامزادگان را پذیرش کردند و در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
* رونمایی از اسناد مالکیت موقوفات در بهشهر
همچنین طی مراسمی با حضور دکتر شاعری نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف مازندران و دیگر مدیران استانی و شهرستانی از اسناد مالکیت موقوفات شهرستان بهشهر رونمایی شد.
*توزیع ۵۰ سبد کالا بین نیازمندان جویباری بمناسبت دهه وقف
همزمان با دهه وقف با حضور حجت الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران ۵۰ سبد کالا به ارزش ۲۰۰میلیون ریال با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای اجرای امینانه نیت واقف بین نیازمندان شهرستان جویبار توزیع شد.
 
*افتتاح ساختمان امامزاده جهان و آقاسید رضا(ع) در جویبار
همزمان با دهه وقف با حضور حجت الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران، فرمانده سپاه جویبار و فرماندار شهرستان جویبار ساختمان آستان مقدس امامزاده جهان و آقا سیدرضا(ع) روستای آیت‌محله جویبار با اعتبار ۴میلیارد ریال افتتاح شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در آیین بهره‌برداری از ساختمان این امامزاده اظهار کرد: ساختمان این امامزاده توسط اهالی روستای آیت‌محله و اداره اوقاف احداث شده و نقش مردم در احداث این ساختمان زیبا پررنگ بوده است.
حجت‌الاسلام حیدری بیان کرد: اوقاف به تنهایی قادر به احداث ساختمان بقاع متبرکه نیست بلکه مردم و خیران نقش مهمی در پروژه‌های عمرانی بقاع متبرکه دارند.
*دیدار با پدر شهید سردار علیزاده بمناسب دهه وقف در جویبار
همزمان با دهه وقف، حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف مازندران، فرماندار جویبار، فرمانده سپاه جویبار و جمعی از روسای ادارات این شهرستان با حضور در منزل شهید مدافع حرم سردار علیزاده با پدر گرانقدر این شهید دیدار کردند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر