اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

وقف را از پدرم آموختم/ ماجرای وقف دو درخت شاتوت برای برگزاری مراسم عزاداری حسینی

وقف را از پدرم آموختم/ ماجرای وقف دو درخت شاتوت برای برگزاری مراسم عزاداری حسینی

پروانه معصومی بازیگر سینما و تلویزیون گفت: پدرم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، باغی در فرحزاد تهران داشت و نیت کرده بود که هزینه محصول دو درخت شاتوت از این باغ، بعد از اینکه فروخته شد، وقف هیئت های مذهبی در ماه محرم بشود.

 جمعه 10 آبان 1398   163  0      

پروانه معصومی بازیگر سریال یوسف پیامبر(ع) در گفتگویی با بیان اینکه پدرش یکی از واقفین بوده است، اظهار داشت: پدرم قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، باغی در فرحزاد تهران داشت و نیت کرده بود که هزینه محصول دو درخت شاتوت از این باغ، بعد از اینکه فروخته شد، وقف هیئت های مذهبی در ماه محرم بشود و این موضوع تا سالیان درازی ادامه داشت و همچنان ادامه دارد.

وی، پدر خود را نمونه بارزی از انسان واقف، متدین و خیرخواه توصیف کرد و ادامه داد: پدرم به امورات دینی و مذهبی علاقه خاصی داشت و اموال خودش را وقف این امور می کرد؛ به یاد دارم هیئت های مذهبی که در آن دوران امکانات زیادی برای پختن نذری و احسان نداشتند، پدرم با خرید دیگ، قاشق، چنگال و... آن را وقف هیئت های مذهبی کرده بود.

معصومی با بیان اینکه تلاش می کند در موضوع وقف، ادامه دهنده راه پدرش باشد، گفت: پدرم در کارهای خیر و وقف، تلاش های زیادی انجام داد که همه اش خالصانه و دلی بود و بنده هم تلاش می کنم که ادامه دهنده راهش باشم چرا که معتقدم وقف، خیر و برکات زیادی برای جامعه دارد؛ برای مثال فردی با ساخت مدرسه و بیمارستان می تواند باعث خدمت به مردم زیادی از کشورمان شود .

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره اینکه پدرش در زمینه حمایت از خانواده های مستضعف که توانایی خرید جهیزیه نداشتند هم کارهای قابل توجهی انجام داده بوده است، افزود: بعد از مرگ پدرمان که این موضوع به سال های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برمی گردد، متوجه شدیم که او مبلغ 20 هزار تومان به یک مغازه دار لوازم خانگی داده بود تا اگر خانواده ای توان خرید جهیزیه نداشت به او مراجعه کنند و سال ها بود که این موضوع را از ما مخفی نگه داشته بود و نمی خواست کسی از آن مطلع شود، چرا که نیتش الهی بود و جز رضای خدا، چیزی برایش مهم نبود.

وی ابراز داشت: وقف، یک عمل خیرخواهانه و موثر در جامعه است که باعث از بین بردن فاصله طبقاتی در کشور می شود و اگر سرمایه داران کشورمان ایمان بیاورند که باید مقداری از اموالشان را وقف دیگران کنند، هرگز فقیری در کشورمان نخواهیم داشت چرا که وقف باعث عدالت اجتماعی در جامعه می شود و اگر عمل وقف به خوبی اجرا شود، فقیران به مرور زمان می توانند از نظر اقتصادی، وضعیت بهتری داشته باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار