اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

آزادی زندانیان نیازمند

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

خدمات غیر حضوری

سامانه شکایات

وقف باعث تحقق عدالت اجتماعی در جامعه می شود

وقف باعث تحقق عدالت اجتماعی در جامعه می شود

مربی و بازیکن شاخص فوتسال کشور گفت: وقف یکی از ارکان اساسی در اقتصاد جامعه است و این منبع اقتصادی و درآمدی می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند و در تعادل بخشی به امور اقتصادی و اجتماعی جامعه نقش قابل توجهی داشته باشد.

 جمعه 10 آبان 1398   77  0      

وحید شمسایی بازیکن و مربی فوتسال کشور در گفتگویی با بیان اینکه وقف یک احسان ماندگار با هدف قرب الهی است، گفت: افرادی که اموالشان را در راه خدا وقف می کنند تا از این طریق، پرونده اعمالشان را سرشار از نیکی و ثواب کنند، افرادی هستند که در جامعه باعث از بین رفتن شکاف طبقاتی و همچنین کمک به توسعه کشور، افزایش امکانات برای افراد جامعه و کاهش نیازهای مردم کشور در همه ابعاد درمانی، پزشکی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... می شوند.

وی افزود: وقف در همه ابعاد تعریف می شود و بزرگترین هدف از آن، خدمت به مردم و کسب رضایت خداوند بزرگ است و واقف کسی است که در زمان حیاتش، مال یا ملکی را وقف می کند و وصیت می کند که بعد از مرگش، آن مال در اختیار عموم مردم قرار بگیرد تا این گونه امری خیرخواهانه انجام داده باشد.

شمسایی تاکید کرد: در قرآن کریم، آیه های متعددی وجود دارد که انسان را تشویق به انقاق، وقف،تعاون، صدقه، قرض الحسنه، احسان و... کرده اند و خداوند بارها تاکید فرموده اند که انسان هرگز به مقام نیکوکاران نخواهد رسید، مگر اینکه از آنچه که دوست دارد در راه خدا انفاق کند و این موضوع نشان دهنده اهمیت وقف و احسان ماندگار در جایگاه ایزد منان است.

بازیکن و مربی فوتسال کشور با اشاره به اینکه وقف می تواند در استقلال اقتصادی و توسعه کشور اثرات زیادی بگذارد، افزود: وقف یکی از ارکان اساسی در اقتصاد جامعه است و این منبع اقتصادی و درآمدی می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند و در تعادل بخشی به امور اقتصادی و اجتماعی جامعه نقش قابل توجهی داشته باشد و یقینا این تعادل می تواند باعث رسیدن به عدالت اجتماعی و رفاه عمومی شود؛ یعنی اینکه فرد واقف می تواند با وقف اموال خودش در راه خدا، باعث خیر و برکت در جامعه شود.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف یعنی اهمیت قائل شدن به فرهنگ نیکوکاری در جامعه،خاطر نشان کرد: مردمی که امکانات و اموال زیادی ندارند، می توانند از وقف بهره های زیادی ببرند و یقینا وقف می تواند باعث توزیع عادلانه ثروت در جامعه و کمک به مردمی باشید که در طبقات پایین جامعه، زندگی می کنند و اگر وقف به بهترین شکل اجرا شود، می توند عدالت اجتماعی را سبب شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر