اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

وقف باعث تحقق عدالت اجتماعی در جامعه می شود

وقف باعث تحقق عدالت اجتماعی در جامعه می شود

مربی و بازیکن شاخص فوتسال کشور گفت: وقف یکی از ارکان اساسی در اقتصاد جامعه است و این منبع اقتصادی و درآمدی می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند و در تعادل بخشی به امور اقتصادی و اجتماعی جامعه نقش قابل توجهی داشته باشد.

 جمعه 10 آبان 1398   143  0      

وحید شمسایی بازیکن و مربی فوتسال کشور در گفتگویی با بیان اینکه وقف یک احسان ماندگار با هدف قرب الهی است، گفت: افرادی که اموالشان را در راه خدا وقف می کنند تا از این طریق، پرونده اعمالشان را سرشار از نیکی و ثواب کنند، افرادی هستند که در جامعه باعث از بین رفتن شکاف طبقاتی و همچنین کمک به توسعه کشور، افزایش امکانات برای افراد جامعه و کاهش نیازهای مردم کشور در همه ابعاد درمانی، پزشکی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... می شوند.

وی افزود: وقف در همه ابعاد تعریف می شود و بزرگترین هدف از آن، خدمت به مردم و کسب رضایت خداوند بزرگ است و واقف کسی است که در زمان حیاتش، مال یا ملکی را وقف می کند و وصیت می کند که بعد از مرگش، آن مال در اختیار عموم مردم قرار بگیرد تا این گونه امری خیرخواهانه انجام داده باشد.

شمسایی تاکید کرد: در قرآن کریم، آیه های متعددی وجود دارد که انسان را تشویق به انقاق، وقف،تعاون، صدقه، قرض الحسنه، احسان و... کرده اند و خداوند بارها تاکید فرموده اند که انسان هرگز به مقام نیکوکاران نخواهد رسید، مگر اینکه از آنچه که دوست دارد در راه خدا انفاق کند و این موضوع نشان دهنده اهمیت وقف و احسان ماندگار در جایگاه ایزد منان است.

بازیکن و مربی فوتسال کشور با اشاره به اینکه وقف می تواند در استقلال اقتصادی و توسعه کشور اثرات زیادی بگذارد، افزود: وقف یکی از ارکان اساسی در اقتصاد جامعه است و این منبع اقتصادی و درآمدی می تواند بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند و در تعادل بخشی به امور اقتصادی و اجتماعی جامعه نقش قابل توجهی داشته باشد و یقینا این تعادل می تواند باعث رسیدن به عدالت اجتماعی و رفاه عمومی شود؛ یعنی اینکه فرد واقف می تواند با وقف اموال خودش در راه خدا، باعث خیر و برکت در جامعه شود.

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف یعنی اهمیت قائل شدن به فرهنگ نیکوکاری در جامعه،خاطر نشان کرد: مردمی که امکانات و اموال زیادی ندارند، می توانند از وقف بهره های زیادی ببرند و یقینا وقف می تواند باعث توزیع عادلانه ثروت در جامعه و کمک به مردمی باشید که در طبقات پایین جامعه، زندگی می کنند و اگر وقف به بهترین شکل اجرا شود، می توند عدالت اجتماعی را سبب شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار