اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

عواید موقوفات می تواند منبع مناسبی برای کشف استعدادهای جوانان در همه رشته ها باشد

عواید موقوفات می تواند منبع مناسبی برای کشف استعدادهای جوانان در همه رشته ها باشد

سرمربی تیم ملی فوتبال امید کشورمان گفت: برخی از درآمدهای موقوفات می تواند منبع مناسبی برای کشف استعدادهای جوانان در رشته های علمی، ورزشی، هنری، ادبی، فرهنگی،کمک به حل مشکل بیکاری جوانان و مسکن، ازدواج و... در جامعه باشد.

 شنبه 11 آبان 1398   133  0      

حمید استیلی سرمربی تیم ملی امید کشور در گفتگویی با بیان اینکه وقف، یکی از سنت های اصیل اسلامی و دینی است، گفت: کسانی که وقف را به عنوان برنامه زندگی خود پیاده سازی می کنند، هم در این دنیا برکت اموالشان چندین برابر می شود و هم اینکه در جهان آخرت در مقابل خداوند متعال سربلند هستند، چرا که اموال خود را در جهت رضای خدا وقف کردند تا دیگران هم بتوانند از آن بهره ببرند.
 
وی ادامه داد: بیکاری یکی از معضلات فعلی کشورمان محسوب می شود و جوانان با این مشکل دست به گریبان هستند و از مشکلات دیگر می توان به گران بودن قیمت مسکن اشاره کرد و یقینا فرد واقف می تواند از طریق وقف کردن برخی از اموالش و تامین ارزان قیمت مسکن برای نیازمندان، واگذاری زمین های وقفی با اجاره طولانی مدت، اجازه دادن مغازه و کارگاه ها با بهای ارزان قیمت به جوانان، باعث ریشه کن شدن مشکل بیکاری و مشکل مسکن جوانان شود و واقعا ثوابی که در این کار خیر وجود دارد باعث سعادت دنیوی و اخروی واقف می شود. 
 
استیلی با بیان اینکه برخی از افراد خیر با وقف اموالشان باعث ساخت بیمارستان و مدرسه برای مردم کشور می شوند، اظهار داشت: وقتی یک مدرسه ای توسط یک فرد خیرخواه و واقف بنا می شود، به سیستم آموزشی کشورمان کمک شایانی می شود و دانش آموزان زیادی می توانند از این مدرسه وقفی در جهت کسب علم و دانش بهره ببرند و سطح سواد خود را افزایش دهند و همچنین ساخت بیمارستان وقفی باعث می شود که افراد نیازمند، با کمترین مبلغ، بتوانند از خدمات درمانی و پزشکی بهره ببرند.
سرمربی تیم ملی امید کشور همچنین ابراز داشت: برخی از درآمدهای موقوفات می تواند منبع مناسبی برای کشف استعدادهای جوانان در رشته های علمی، ورزشی، هنری، ادبی، فرهنگی،کمک به حل مشکل بیکاری جوانان و مسکن، ازدواج و... در جامعه باشد. 
 
استیلی تاکید کرد: یقینا وقف می تواند اثرات زیادی در ابعاد مختلف جامعه بگذارد. از زمان ورود اسلام به کشورمان، موضوع وقف رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است و در ابعاد اسلامی، وقف باعث ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی، در ابعاد اقتصادی باعث فقرزدایی و کاهش طبقات اجتماعی، از نظر علمی باعث کشف استعدادهای جوانان و... شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار