اخبار سازمان اوقاف

گفت‌و‌گو
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه سجنا (نیروی انسانی)

سامانه شکایات

اهدا ۵میلیارد ریال تجهیزات درمانی به بیمارستان امام خمینی(ره) ساری به برکت وقف/ ترخیص 500بیمار نیازمند در قائمشهر

اهدا ۵میلیارد ریال تجهیزات درمانی به بیمارستان امام خمینی(ره) ساری به برکت وقف/ ترخیص 500بیمار نیازمند در قائمشهر

همزمان با دهه وقف با حضور حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد مسئول امور استانهای سازمان اوقاف ۵میلیارد ریال تجهیزات درمانی از محل عواید موقوفه محمدباقر تاجرساروی به بیمارستان امام خمینی(ره) ساری اهدا و در شهرستان قائمشهر 500 بیمار نیازمند درمان و از بیمارستان رازی ترخیص شدند.

 شنبه 11 آبان 1398   342  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه از مازندران، همزمان با دهه وقف و در راستای اجرای امینانه نیت واقف از محل موقوفه محمدباقر تاجرساروی چندین دستگاه تجهیزات پزشکی و درمانی به ارزش ۵ میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی‌نژاد مسئول امور استانهای سازمان اوقاف کشور و حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به بیمارستان امام خمینی(ره) ساری اهدا شد.
این دستگاه‌ها شامل وکیوم‌تراپی، گلایروسکوپ، پمپ انفوزیون، نوار قلب و دستگاه CRRT می‌باشد که از محل عواید موقوفات محمدباقر تاجرساروی خریداری و به بیمارستان امام این شهرستان اهدا شده است.
حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد در مراسم رونمایی از تجهیزات و لوازم درمانی اهدایی به بیمارستان امام خمینی(ره) ساری اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار مناسب در وقف تامین نیازمندی‌های درمانی مردم از محل موقوفات است.
وی با اشاره به خدمات ارزنده‌ای که از محل موقوفه مرحوم محمدباقر تاجر ساروی به مراجعه کنندگان به بیمارستان امام خمینی(ره) ارائه می‌شود، تصریح کرد: این واقف خیراندیش اموالش را در راه رضای خدا انفاق کرده و قطع به یقین مورد توجه حضرت باری تعالی قرار دارد.
مسئول استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خاطرنشان کرد: تا روزی که این موقوفه پابرجا است، نیت این واقف خیراندیش اجرا می‌شود و هر ابزار پزشکی که برای سلامتی مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد و انسان‌هایی که از آن بهره‌مند می‌شوند خدواند پاداش نیک و خیر به این مرحوم عطا می‌کند.
روحانی‌نژاد اضافه کرد: مردم متدین استان با سابقه درخشانی که در تاریخ کشور از آنها سراغ داریم همچنان بخشی از اموال خودشان را برای بهداشت ، درمان و سلامتی اختصاص می‌دهند.
وی ادامه داد: مدیر استانی ما فردی فرهیخته و خیراندیش است و تلاش می‌کند که این اتفاقات در استان مازندران ساری و جاری شود اما نیاز به همراهی افراد توانمند در سطح جامعه دارد.

حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران نیز در این مراسم اظهار کرد: ۲۵ هزار پلاک مربوط به موقوفه محمدباقر تاجر ساروی است که در صورت احیا کامل آن همه نیازهای درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری مرتفع می‌شود.
وی اضافه کرد: در سطح استان مازندران ۱۶۲ عرصه وقفی در حوزه سلامت در جهت نیت واقفان قرار دارد که بخشی از این موقوفات برای تامین تجهیزات مراکز درمانی اختصاص پیدا کرده است.

میثاق شفیع‌زاد رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) ساری با اشاره به اقدامات ارزنده‌ای که از محل موقوفات مرحوم تاجر ساروی به بیماران مراجعه کننده این مرکز اختصاص پیدا می‌کند، افزود: مدیرکل فعلی اوقاف که در گذشته هم مدیریت اوقاف شهرستان ساری را داشته همکاری مناسبی با مجموعه مدیریتی بیمارستان امام خمینی(ره) ساری را داشته است.
وی اضافه کرد: هزینه‌ای که برای تامین تجهیزات از محل موقوفه مرحوم تاجر ساروی در اختیار مرکز قرار می‌گیرد را تلاش می‌کنیم در جهت نیازمندی‌های اساسی این مرکز اختصاص دهیم و متناسب با نیازهای روز نسبت به تامین تجهیزات اقدام می‌کنیم.
*درمان ۵۰۰ بیمار نیازمند از محل موقوفه علی‌نقی‌کنی در قائمشهر
همزمان با دهه وقف؛ با حضور حجت‌الاسلام روحانی‌نژاد مسئول امور استانهای سازمان اوقاف، آیت‌الله معلمی امام جمعه قائمشهر و حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران مبلغ ۳میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از محل موقوفه دکتر علی‌نقی‌کنی به ۵۰۰ بیمار بستری شده در بیمارستان رازی قائمشهر مساعدت مالی شد.
این اقدام ارزشمند در راستای اجرای امینانه نیت واقف و طرح مهر تندرستی انجام شده است.
موقوفه دکتر علی‌نقی‌کنی شهرستان قائمشهر دارای نیت‌هایی مانند پرداخت هزینه درمانی بیماران نیازمند بستری‌شده در بیمارستان رازی و تجهیز دبیرستان فنی و حرفه‌ای علی‌نقی‌کنی این شهرستان می‌باشد که سالانه بیش از ۵میلیارد ریال از محل عواید این موقوفه اجرای نیت می‌شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار